Németország, tartozás?

Figyelt kérdés

2013-ban Németországban vettem egy telefont, 2 éves hűségnyilatkozattal, részletfizetéssel, havi törlesztéssel amit a németorszagi bankszamlamrol vontak. 6 hónapig fizettem, miutàn váratlan okok miatt haza kellett koltoznom, es az ugy ennyiben maradt!

Azota sem jott a szamlamra penz es a kartyam is megszunt mar. Levelet magyarorszagi cimre nem kaptam a tartozassal kapcsolatban, de nyilvan ados vagyok. A napokban kijottem ujra dolgozni, magyar cegtol, mas munka korbe es itteni bejelentett lakcimem sincsen. A fizetesemet egy otthoni deviza szamlara fogom megkapni (ha megkapom) az adoszamom pedig valtozatlan itt nemetben. A kerdesem az lenne, hogy kell-e aggodnom amiatt hogy esetleg leemelnek a szamlamrol?



2016. okt. 19. 22:03
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
számládról nem emelnek, de be fogják hajtani a tartozást, ez biztos. jobb lenne addig egyezkedni, amíg elfogadható mértékű a bírság. ha már behajtóhoz kerül, ott már verheted a fejed a falba.
2016. okt. 19. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Tekintettel arra, hogy már létezik az Európai fizetési meghagyás, ezért teljesen mindegy, hogy melyik országban tartózkodsz - ha ezt kibocsájtják, akkor akár itthon, akár Németo-ban be tudják hajtani. Jól írja az első: vedd fel a kapcsolatot velük, egyezkedj, fizesd ki, mert ha átadják behajtásra sokkal, de sokkal többet kell fizetned - akár a dupláját vagy még többet, attól függően, mennyi a behajtási költség.
2016. okt. 20. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
56%

Nincs kinti bejelentett lakcímed???? Apukám,ez a legnagyobb őrültség amit csinálhatsz! Azonnal jelentkezz be, megbüntetnek érte,ha ott laksz de nem vagy bejelentve.


Az adósság meg előbb,utóbb előjön és levonják. Csak kérdés,hogy mennyire fog addig felhalmozódni...

2016. okt. 30. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!