Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Vállalkozást szeretnék indítan...

Vállalkozást szeretnék indítani PayPal-os bevételi forrással. Lehet ebből a leendő ügyfeleimnek "baja"?

Figyelt kérdés
Grafikai munkákat készítenék és adnék el ügyfelek részére aminek az árát PayPal-ra fizetnék. Természetesen KATA-s egyéni vállalkozóként szeretnék adózni utána. Viszont azt nem tudom, hogy az ügyfeleim akik magánszemélyek esetleg megüthetik-e a bokájukat, ha én számlákkal igazolom a NAV felé a bevételeimet majd? Az ügyfeleim egyébként külföldiek lesznek kivétel nélkül. Konkrétan ilyesmire gondolok, hogy piszkálhatják-e őket kint az adóhatóságtól, hogy mire adtak ki X összeget és miből volt rá pénzük? Vagy ugyanúgy ahogy engem se csesztet senki amikor vásárolok, úgy őket sem fogják? Bocsánat, hogyha hülyeséget kérdeztem.

2016. okt. 17. 01:00
 1/4 anonim ***** válasza:
29%
Semmi gond, el van nézve.
2016. okt. 17. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha jól tudom, kell hozzá közösségi adószám, de ebben nem vagyok biztos - kérdezz utána a NAV-nál.

Azt, hogy az ügyfeleidet piszkálhatják-e, azt mi honnan tudhatnánk? Ha kint tisztességesen adóznak, akkor nyilván nem piszkálják őket, de ha nem, akkor beleszaladhatnak ilyenbe. De ez Téged miért érdekel? Ha Tőled megrendelnek valamit, akkor Te azt leszállítod és kész - csak ehhez valamiféle szerződést nem árt írni...

2016. okt. 17. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Ez engem azért érdekel, mert szeretném hosszútávon megtartani majd az ügyfeleimet. Semmiféle szerződést nem hajlandóak írni. Ők megrendelik tőlem a grafikákat, elkészítem, kifizetik, én meg a bevételeim jelentem természetesen és fizetem a havi 50.000ft KATA-s adót.
2016. okt. 17. 10:58
 4/4 anonim ***** válasza:
De értsd meg, Neked nincs, nem is lehet befolyásod arra, hogy ők kint hogy adóznak: ha tisztességesen, akkor egy ellenőrzés során sincs félnivalójuk - de ha semmiféle papírt/szerződést nem akarnak írni, akkor az már gyanús...
2016. okt. 17. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!