Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ki jelentkezhet be a lakásba?...

Szalakata kérdése:

Ki jelentkezhet be a lakásba? Bankhitelt vettem fel egydülállóként, melyet zálogszerődés terhel. Van benne egy dolog, amit nem értek.

Figyelt kérdés

Zálogkötelezett kötelezettséget vállal arra, hogy a Kölcsönszerződés fennállása alatt a Bank előzetes írásbeli hozzájárulása nélkül a záloggal terhelt ingatlant ..................bérbe nem adhatja, birtokát, vagy használatát másnak semmilyen jogcímen át nem engedheti


Ezek szerint a lakásba nem jeletkezhet be az édesanyám, vagy ha esetleg találok egy barátot, férjet magamnak, akkor Ő sem?


2016. okt. 14. 18:05
 1/5 anonim ***** válasza:
79%

De, ők bejelentkezhetnek.

A használat átengedése pl. bérleti szerződés, vagy olyan jogi események, amikről szerződést szoktak írni.

Pl. haszonélvezetet nem alapíthatsz. A lakást nem ajándékozhatod el.

2016. okt. 14. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Elég érdekes ez a feltétel én még ilyennel nem találkoztam. Ez nem a haszonélvezeti jog alapítására vonatkozik vagy elajándékozásra, mint az első írja, hanem arra, hogy nem kerülhet más birtokon belülre, legalábbis a bank engedélye nélkül. Nem tudom miért nem mindegy nekik ki van birtokon belül. Melyik bank ez?
2016. okt. 14. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
26%

De pedig azt jelenti, és ezt mindegyik bank kiköti.

Nem azt jelenti, hogy a kérdezővel nem lakhat ott egy rokona, az átengedés nem erről szól.

2016. okt. 14. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ebből a mondatból én nem tudom azt kiolvasni, hogy nem költözhetsz össze valakivel.

A lakcímbejelentés meg egy technikai dolog, ahhoz a tulajdonos hozzájárulása bőven elég a hivatalban.

2016. okt. 15. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Akkor rosszul értelmezed.

Az ő engedélyével odaköltözhet egy rokon, barát, de az átengedés mást jelent.

Az lenne átengedés, ha a kérdező lemondana a saját lakhatásáról más javára.

Ez nem az összeköltözés, ez fix.

2016. okt. 15. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!