Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Szeretnék takarékszámlát...

Szeretnék takarékszámlát nyitni, de hol? Melyik banknál éri meg a legjobban?

Figyelt kérdés

OTP-s vagyok.


Tapasztalatok, vagy ötletek?


Nem nagy összegek lennének, vagyis kinek mi. Jelenleg dolgozom és az egyetemi évekre szeretnék félrerakni, emiatt nem mindegy mennyi a kamat.


OTPnél van elvileg "jutalomkamat" is. De ha van kedvezőbb, akkor inkább azt választanám.


Előre is köszi.



2016. okt. 12. 14:56
 1/8 anonim ***** válasza:

Én a Cetelem takarékszámlánál jelenleg nem tudok jobbat. Hosszabbb időre esetleg állampénztárnál értékpapirszámla és állampapirok, esetleg ugyen ez egy TBSZ számlán.

Viszont abból, hogy az egyetemi éveidre akarsz félretenni, azt gondolom, hogy nem vagy 18 éves, igy nem fogsz tudni ilyet nyitni ( se mást ami nem kifejezetten fiataloknak szóló számla).

2016. okt. 12. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

21 vagyok :D


köszi.

2016. okt. 12. 17:52
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha Otp-s vagy, akkor felesleges más banknál számlavezetési díjat fizetni - az OTP-nél főszámla mellé dijmentes a Takarékszámla és a normál számládról a Takarékszámlára utalás is díjmentes. Még ha más banknál nagyobb kamatot is kapnál, akkor is a számlavezetés és a tranzakciós díj (az utalásokra számítva) elviszi a pluszt.
2016. okt. 14. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
FHB -nál ne! Senkinek nem ajánlom, én marha nyitottam idén augusztusban, de meg is bántam.
2016. okt. 14. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 xswerdy ***** válasza:
A Cetelemnél nincs semmi díj, sem számlavezetési, sem átutalási, már amikor onnan utalsz vissza az OTP-be. Amikor az OTP-ből utalsz a Cetelembe, akkor az OTP kondiciós lista szerinti díjat fizeted. Hogy ezt mennyi idő alatt kompenzálja a többlet kamat, azt ki kell számolni.
2016. okt. 15. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nagyjából mindenhol ugyanannyi a kamat. OTP-nél ha van náluk számlád, a takarékszámla ingyenes.

A jutalomkamat, az kemény 0,25%, ha minden hónapban egy meghatározott minimum összeggel (ha jól emlékszem 25eFt) növeled a számlát.

Gondold át...

2016. dec. 21. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ennyi valasz de mèg senki nem gondolkodott mielott irt volna...

Az egy dolog hogy az otp nèl kedvezobb kondiciokkal rendelkezi bankokat lehet talalni... ami lènyeg: ha nem tudsz havinta miliòkat eltenni akkor szinte tokmindegy hogy1,5% vagy mondjuk 2% a kamat...

szamold csak ki.... raadasul mèg kamatadot is levonjak.

Na jo segitek szamolni nagysagrendileg: ha mondjuk egy evben 10 milliot raksz el, akkor a fèl szazalek kulonbseg kb 50.000 ft. Ha 1 milliot takaritasz meg, akkor kemèny 5 azaz ötezer jo magyar forinton görcsölsz. Persze a pelda pontatlan a folyamatos megtakaritas es kamatos kamat miatt es a betèti kamat helyett lehet kulonbozo kockazati fokozatu megtakaritasban, befektetesben is gondolkodni.remelem nem keseritettelek el...

2016. dec. 22. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 xswerdy ***** válasza:

Utolsónak: de, én gondolkodtam. Azért írtam, hogy kérdés, hogy milyen időtávon kompenzálja a kamat különbség az átutalási díjat.


Amúgy nem fél % a különbség, az OTP-ben 0,2% a kamat (5 millió fölött, jobb csak új betétre van, az első kamatperiódusra), az ajánlott Cetelem-ben pedig 2,25.


Tehát 10 milliónál évi 200.500 Ft a különbség (minusz kamatadó).

2016. dec. 23. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!