Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha lenne lehetőségetek rá...

Ha lenne lehetőségetek rá melyiket fizetnétek vissza? Folyószámla hitel vagy áruhitel

Figyelt kérdés
Lehetőségem adódott, hogy valamelyiket kifizethetem, de csak az egyikre van keret és nem tudom melyik lenne jobb döntés. Én először a folyószámla hitelre gondoltam, mert tervbe van 1-2 éven belül, hogy gyesre megyek és akkor nem fogja elérni a fizetésem azt a határt ami kell ahhoz, hogy meglehessen hosszabbítani évente és akkor nem akarom azt, hogy visszatartsák a pénzt ami a számlámra érkezik, viszont az áruhitelemnek sokkal magasabb a kamata és még 1,5 évig tart
2016. okt. 11. 10:35
 1/3 anonim ***** válasza:
Áruhitelt fizetném vissza!
2016. okt. 11. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Azt fizetném vissza amin több kamatot bukom!
2016. okt. 11. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Áruhitelnek valószínűleg több a kamata (ezt én innen nem tudhatom, csak általában így van).


Illetve a folyószámlahitelnek nincs törlesztőrészlete, ha rendben fizeted vissza minden hónapban, akkor nem lesznek gondok. A hitelkeret költségei persze egy dolog.


Az 1-2 év még nagyon hosszú idő.

A hitelkereted (amit talán nem is maximálisan használsz ki) max pár százezer forint.

Ezt kezdd el apasztani szépen, ha egy összegben nem is tudod kirendezni.

Fokozatosan, spórolással el kellene jutni oda, amikor le tudod úgy nullázni, hogy annyi maradt a havi fizetésedből, amiből abban a hónapban meg tudsz élni, így nem kell a folyószámla hitelkerethez nyúlnod.


Na ekkor azonnal menj be a bankba és szüntesd meg a folyószámlahitelt.


Ez lenne a logikus lépés illetve sorrend.



Azzal is számolj, hogy a bank bármikor azonnali hatállyal (8 napos visszafizetési határidővel) felmondhatja a folyószámlahitelt ha nem érkezik a számládra már munkabér.


Illetve ha a gyerek mellett vagy akármiért megnőnek a kiadásaid és még inkább a hitelkeretre támaszkodsz, egyre jobban elúszol és egyre távolabb kerülsz attól, hogy megszabadulj a hiteltől.


A folyószámlahitel lényegéből fakad, hogy amikor nagyon kellene éppen akkor nem tudsz majd rá támaszkodni. (pl. munkahely elvesztése)

Na persze ha akkor merítenéd ki az is nagy baj lenne.


És a bank amúgy is bármikor felmondhatja rendes felmondással a folyószámlahitelt (hiszen határozatlan idejű kölcsönszerződés). Igaz, mivel rendes felmondás, hatvan napos határidővel.


Tehát meg kell tőle szabadulni, de én az elején leírtak miatt az áruhitellel kezdeném.



Maximum akkor szüntetném meg előbb a folyószámlahitelt, ha tudod magadról, hogy nincs akkora önuralmad, hogy az áruhitel lezárása után, miután már azt nem kell törleszteni, a megmaradó pénzt, sem a folyószámlahitel igénybevételének fokozatos mérséklésére szánnád.



Lehet, hogy kicsit kaotikusnak érzed amit írtam, de ez az ésszerű magatartás.

2016. okt. 11. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!