Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lakáshitelt adóstársként lehet?

Lakáshitelt adóstársként lehet?

Figyelt kérdés
Adóstárs vagyok egy 70000ft törlesztőjű lakáshitelben, viszont szükségem lenne 4-5milló hitelre hogy tudjak venni egy garzont. Van 4 millióm, + a hitelből már kijön a környéken egy ok állapotú 1 szobás lakás. 150 nettó a fizum (5 éves munkaviszony), anno a bankban azt mondták hogy egy esetleges hitelfelvételnél úgy veszik hogy a 70e törlesztő felét már fizetem, és ugye a fizu 50% ig lehet elmenni törlesztővel szóval elméletileg még épp beleférne, de hát adóstársként jóval rosszabb lehetőségeim vannak, viszont ha lehet inkább a törlesztőbe fizetnék mint egy albérletbe, mégiscsak saját lakás
2016. okt. 8. 12:34
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

Nézd, ha tudod igazolni a bank felé, hogy albérletet

fizetsz, és hogy ezt a pénzt inkább a törlesztőbe

fektetnéd, az mindenképp pozitív. Ezt mondd el az

ügyintézőnek.

2016. okt. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem fizetek még albérletet, csak el a akarok költözni otthonról, édesanyámmal vagyok adóstárs
2016. okt. 8. 12:48
 3/9 anonim ***** válasza:
55%

Több banknál sajnos a meglévő hitel teljes egészét tehernek tekintik függetlenül attól, hogy adós, vagy adóstárs vagy, ezért csak olyan bankban van esélyed egy újabb lakáshitelre, ahol felezik a meglévő kötelezettséget a Jövedelem Terhelhetőségi Mutató (JTM) számításnál.

Az, hogy a törvény megengedi a jövedelmet 50%-ig terhelni, nem jelenti azt, hogy a bank el fog menni eddig a szélső értékig, az viszont előny, hogy az önerőd kb 50%.

Irj privátban, akkor tudok bankot is ajánlani, hol érdemes próbálkoznod.

2016. okt. 8. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
68%

Utolsó:

Szerintem az ilyet infot nem feltétlenül privátban kell leírni.


Egyáltalán nem bizalmas adat, sőt a bank is örül ha egy-egy termékükről, annak igényelhetőségéről minél többen tudnak.



A kérdésre válaszolva:

Az hogy adóstárs vagy nagyon-nagyon rossz helyzet.

Amennyiben úgy van ahogy írtad, akkor is a 150 e nettó fizetésnek a fele 75 e ft. Ebből lejön a 35 e ft, mint rád eső törlesztőrészlet, azaz maximum 40 e ft havi törlesztőrészlete az új hitelnek.

De a törvényi minimumnál általában szigorúbban hiteleznek a bankok.


És még annyi minden más is van a képben.

Az ingatlan amit vennél mennyire értékes a piacon, ha úgy alakul, hogy a banknak nincs más választása mint árvereztetni.

Stb...


A tervezett új hitelhez nagyon valószínű, hogy már ha egyáltalán megkapod szintén kell majd adóstárs, de legalább kezes. (Gyakorlatban kb. egyre megy amikor már baj van.)


Mennyi idő múlva telik le a hitel amiben adóstárs vagy? Mert ha már nem sok, megérné inkább kivárni.

2016. okt. 8. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
13.33-as, szerintem nyilvánosan egy ilyen fórumon nem írhatok le konkrét bank neveket arra, hogy egyik ad hitelt, a másik meg tuti nem.
2016. okt. 8. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
60%

Bankoknál általában az ökölszabály a 33%, ugyanis a törvényi letiltás ennyit tesz lehetővé jövedelemből

esetleges problémák esetén.


Bank nevet meg le lehet írni, max törlik.

2016. okt. 8. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
92%

Már hogyne lehetne leírni!

Nem minősül ajánlattételnek, csak egy tipp, még ugyancsak több értelme lenne kiírni, mint itt titkolózni...


Az adóstársi helyzet nagyon rossz, szerintem ezzel elvágtad magad.

Sosem mennék bele ilyesmibe, még családtagnak sem.

Tudom, szomorú, de ez van, pénzügyekben nincs se család, se barátság.

Ha édesanyád nem fog tudni fizetni, akkor az teljes összeget tőled fogják követelni.

Egy másik bank sem fog ekkora nettóra még egy hitelt adni, hiszen már van egy ingatlanhiteled.

(hogy nem te vagy a fő adós, az pont nem számít)

Ekkora fizetés két, több-tízezres hiteltörlesztőt nem bír el.

És igen, úgy veszik, hogy te fizetheted bármikor, hiszen épp ezt írtad alá: bármikor elkezdesz törlszteni, ha szükség van rá.

Tehát egy új hitel esetében neked nem 150 nettód van, csak 80 nettód, arra meg senki nem ad neked több millás hitelt.

Szomorú, de ez van, nem szabad senki másnak aláírni, mert az ember, főként ha fiatal, később nem tud a saját boldogulására saját lakást venni.

Nagyon jó barátom a saját testvérének ment el adóstársnak, a testvér akkor még fizetett, családja volt, stb. Majd elvált, a bank vitte a házat, a testvér nem dolgozott többet, így a barátomtól kezdték el vonni a pénzt. A tesójával azóta szóba sem állnak, a barátomnak meg az egész élete tönkrement. Sosem fogja viszontlátni azt a pénzt, de most kb. 40 éves, és élete végéig vonni fognak tőle, mivel a ház nem fedezte a hitelt.

Nálatok mikor telik le ez a hitel, aminél adóstárs vagy?

Bármikor bármi történhet édesanyáddal, ennyire válaszolj:

egyedül képes lennél fizetni mindkét hitelt?

Kifizetsz havi 2x70 erzet, a maradék 10 ezerből hogy oldod meg a rezsit, kaját, munkába járást, ruházkodást?

2016. okt. 8. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
A 4. válaszoló nem tudom minek lett lepontozva amikor teljesen jó dolgokat írt és értelmesen elmagyarázva.
2016. okt. 17. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 mi a fene ***** válasza:

1./Próbálj magad helyett másik adóstársat keresni

2./Takarékszövetkezeteknél próbálkozz.

2016. okt. 28. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!