Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Adósság rendező hitel lehetőség?

Adósság rendező hitel lehetőség?

Figyelt kérdés

Barátnőm havi 80.000ft-t keres. Néhány éve felvett 800.000ft hitelt az ügyes bajos dolgainak elintézésére (tönkrement házasság, gyerekkel újrakezdés)

Sajnos a havi 15-16 ezer ft-s törlesztőrészletet nem nagyon tudta fizetni, ezért, hogy némileg kevesebb legyen a havi, cofidis-nél akart felvenni adósság rendező hitelt, ez sajnos mivel rossz volt a vonal és nem értették egymást az ügyintézővel, valahogy félresiklott... (tudom elég butácska szegény)

Kijött a szerződés én értelmeztem, hogy valami nem oké ő felhívta a cofidist, ők megnyugtatták, hogy minden oké... csak nem volt az...

Lényegében a hitele mellé valahogy felvett 500.000 hitelt papíron, aminek csak a felét folyósították, mert mint kiderült, valahogy a cofidis azt értelmezte, hogy barátnőm az A hitelét szeretné kifizetni + mellé akar 250.000 személyi kölcsönt...

Jelzem a +250 et egyáltalán meg sem kapta, mert szegény butácska az első 250-et elköltötte nem pedig lezáratta belőle az A-hitelt... ezt ha jól értelmezem most a coffidis szerződés szegésként értelmezi... ugye visszafizetni nem tudjuk a pénzt, ezért aztám most 2× 15-16 ezer ft törlesztőt fizet szegénykém 2 banknak...

Kérdésem, ha még nincs fent semmilyen adósság listán bar vagy mi van most...

Otp-nél vagy valamely normális banknál nem ilyen telefonos átverős cofidisnél lenne lehetőségünk egy valódi adósság rendező hitelre ezek mellé a hitelekhez?

Ugyanis most 80.000fizu mellett gyereket fent tartani, albérletet, kaját, stb stb... kissé nehézkes...

Épp az összeköltözést tervezzük, de szeressem akármennyire ezt a lányt, ilyen létbizonytalanságot magamra vállalni nehéz lenne más gyerekével...



2016. okt. 3. 06:44
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem nagyon értem, hogy sikerült azt gondolnia, hogyha meg adnak 250e Ft hitelt a kiváltott összegen felül + gondolom a folyósítása költség amit meg sem kapott, akkor azt nem kell fizetni...

Megertem az aggalyodat és teljesen jogos. Azt semmi esetre sem javaslom, hogy bármilyen formában szereplő legyél az új hitel szerződésében, ha valahol megadják.

Tudni kene, hogy van e valami egyéb fedezete. A lakás az övé, ahol laknak? Illetve meg kene beszelnetek, hogy biztosan nincs e más hitele meg azon kívül amit mondott. Volt olyan időszak, amikor nem fizette a cofidis hitelt? Van most lejárt tartozása?

2016. okt. 3. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Más hitele nincs, a cofidis hitel még csak 3 hónapja van meg és az ehavi az első amit nem tud kifizetni...

Sajnos a lakás semmi nem az övé, közalkalmazott és önkormányzati bérlakásban lakik. Szóval semmilyen fedezete nem lehet... szülők alkoholisták onnan semmi segítséget nem tud kapni :(

2016. okt. 3. 08:36
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ingatlan fedezet nélküli hitelt egy újabb ingatlan fedezet nélküli hitelre kiváltani még "adósságrendező hitel" címén sem lesz kedvező, különösen nem egy igen gyenge hitelképességű embernek. A barátnődre igen enyhe kifejezés a "butácska", ez már több, mint ostobaság. Egy újabb hitelt nagy lelkesen elkölteni ahelyett, hogy a meglévőket lezárja, arra nincsenek szavak, ezt a hülyeséget csak egy szerelmes férfivel lehet megetetni.

Semelyik bank nem fog kedvezőbb hitelt adni egy ilyen embernek, mint amiket eddig összehozott magának.

Ebben az esetben egyetlen út van, plusz munkát vállalni, végletekig visszafogni a kiadásokat és kifizetni a hiteleket minél hamarabb.

2016. okt. 3. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon zavarosnak hangzik ez a történet. Számomra elképzelhetetlen, hogy a Cofidis papíron 500 000 Forint hitelt adna, amiből aztán csak 250 000-et folyósít. Szintén érthetetlen, hogy lesz egy adósságrendező hitelből személyi kölcsön és ha már történne is ilyen csoda, akkor nem kell a szerződést aláírva visszaküldeni és nincs ügy.

Én is arra hajlanék, ez a lány el akar hitetni veled dolgokat, lehet hogy meg akarja sajnáltatni magát és az érzéseidet és a jóindulatodat kihasználva anyagi támogatást remél tőled. Talán abban bízik, adóstársa is lennél az új hitelben. (Amit jő eséllyel feltételül szabnának neki egy újabb hitelkérelemnél.)

Szerintem mindenképpen beszéld le az újabb hitelről, inkább keressen magának valami plusz jövedelemforrást. Ha szereted és bízol benne, amíg ez sikerül, esetleg segíthetsz neki a Cofidis-es hitele törlesztésében, nehogy végérvényesen megcsússzon és BAR lista, behajtó cég vagy bírósági ügy legyen a dologból.


Mi van amúgy a gyerek apjával? Nem fizet gyerektartást? talán ennek is utána lehetne járni.

2016. okt. 3. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Sajnos nem, sajnos pénzügyekben tényleg ennyire buta... :D


Esetleg van olyan ember, aki ezzel foglalkozik hogy ebben tudna segíteni, hogy kibogarászná nekünk, hogy most a cafidiszes szerződés hogy van?

Mert eredetileg a cofidiszes papírokon az szerepel, hogy 250ezer megy az a hitelre és 250ezer szabad felhasználású...

Első körben a 250 ezret utalták az a hiteles számlára amit a kis hülye fejével el is költött, mert ő azt hitte mindegy milyen sorrendben fizeti... ezt a cofidis nehezményezte és most fizetni kell a törlesztő részleteket havonta, de a második 250ezer meg tényleg nem jött meg.

2016. okt. 3. 10:52
 6/9 A kérdező kommentje:

Csak szemléltetés képp mennyire buta szegény, 8 hónapja járunk,

Tudom a facebook jelszavát, tudom/illetve csak én tudom az email jelszavát...

Tudom a bankkártya pinkódját, tudom a netbank belépési adatait... gyakorlatilag minden pénzügyére teljes rálátásom van mostanra...

Én még anyámnak sem adnám ki ezeket az adataimat...

2016. okt. 3. 11:05
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
OK, nem vitatjuk, hogy a barátnőd buta, de ahhoz azért volt esze, hogy a hitele lezárására kapott pénzt felelőtlenül elköltse. Azzal, hogy minden jelszavát megadja neked, gyakorlatilag csak a problémáit kívánja a nyakadba varrni és a megoldás felelősségét rád hárítani. Most mégis mire számítotok, ha egyszer elköltötte a pénzt, amit arra kapott, hogy rendezze az adósságát? Itt már csak egy jó tanács van, Te ne legyél buta és ne vállald magadra az ő hülyeségét. Nincs ezen mit "jobban tisztán látni, mert tiszta, mint a nap, hogy adósság spirálban van a barátnőd, egyik hitelt tömködi a másikkal és totálisan felelőtlen.
2016. okt. 3. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ezzel tisztában vagyok, pusztán a cofidiszes szerződésből nem tudom kisilabizálni, hogy most pontosan mit és meddig fizet, erre lennék kíváncsi, ha már az eredeti kérdésre nemleges a válasz :) ügyvéd? Vagy egy könyvelő? Vagy kihez lenne érdemes ilyen üggyel elmenni?
2016. okt. 3. 11:41
 9/9 anonim ***** válasza:
Menjetek be együtt a Cofidishez, ott meg fogják mondani, mi a helyzet. Felesleges erre ügyvédet fogadni, Ők egyébként sem értenek ehhez...
2016. okt. 3. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!