Banki tartozás elévül?

Figyelt kérdés
Kb. két éve már, hogy hazaköltöztem Londonból. Hazaköltözésem előtt pár hónappal kötöttem előfizetést, amit a bankszámlámról vontak. Azonban sajnos haza kellett jönnöm, amit én sem így terveztem, így nem fizettem tovább az előfizetésem. A régebbi lakótársam pár alkalommal elküldte nekem a leveleket, amit a bank és a mobilszolgáltató küldött, melyben felszólított a hátralék kifizetésére, azonban ezt nem tudtam fizetni itthon sem. Ez egy idő után megszűnt, az itthoni lakcímemre semmiféle levelet nem kaptam azóta sem. Szeretnék visszamenni Londonba, az lenne a kérdésem, hogy ez a tartozás még fennáll? És ha igen, lesz majd arra lehetőségem ( sőt, gondolom köteleznek ), hogy részletekben kifizessem? Vagy milyen más komolyabb hátrányom származhat ebből az adósságból? Azért beengednek majd a határon, ugye? :D

2016. szept. 28. 16:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem èvül el. Sőt, egy nagyon szèp összeg fog várni ha megtalàlnak. Előbb-utóbb megfognak.
2016. szept. 28. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A tartozásod még él, és nem fog elévülni. Valószínű, hogy jön a nevedre levél de a lakótársad automatikusan vissza küldi. Kint sokkal komolyabban veszik a tartozásokat, és a helyedben már most elkezdeném fizetni részletekben vissza, még mielőtt visszamennél Londonba. Ugyanis a tartozásod benne lesz a rendszerben, és akár lakásbérlés esetében akár banki ügyintézésnél már tudni fogják, és semmit nem fogsz tudni intézni. Ha írsz egy levelet amiben közlöd, hogy részletekben tudsz fizetni, sé fizeted is, akkor megkapod az esélyt a részletfizetésre. Ha nem csinálsz semmit, mert szerinted ráér akkor amikor visszamész , nos nem csak a tartozásod lesz sokkal több, de akár rögtön végrehajtóval mehetnek hozzád amint jelzed a munkahely vagy bank felé a lakcímedet.

Csak egy kis infó.

Mi 10 éve élünk kint Angliában. 9 éve bérelünk egy lakást, vagyis 9 éve csak mi élünk ott. Mai napig jönnek levelek egy brazil férfi és nő nevére akik előttünk éltek itt. Pár levelet véletlenül felbontottunk( azt hittük a mienk, nem néztük a címzett nevet) Több ezer font tartozásuk van. 2-3 hetente jön levél amit mi mindig visszaküldünk, hogy a címzett ismeretlen. 1 hónapja kopogtak. Ajtót nyitottunk, és 2 rendőr volt 3 végrehajtó személlyel akik közölték, hogy a tetemes adósság miatt jöttek foglalni, zárolni mindent. Hál istenek elég volt útlevéllel igazolnunk, hogy mi nem az a brazil házaspár vagyunk. De még így is az egyik végrehajtós férfi felhívta az ügynökséget, hogy igazolják mi azok vagyunk akiknek mondjuk magunkat.. A férjem megkérdezte, hogy lassan 10 év után nem évül el a brazilok több ezres tartozása? a válasz: nem. A rendszerben vannak, és amint átlépik a határt már tudni fognak róla. Tőlünk egyébként bocsánatot kértek, hogy zavartak minket. De ennek ellenére egy másik behajtócég tegnap küldött újra a braziloknak levelet..

2016. szept. 28. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Mindenképp szeretném fizetni, akár itthonról is. Hogy tudok utánaérdeklődni, hogy mennyi tartozásom van? A banknak kell írnom levelet?
2016. szept. 28. 17:21
 4/5 A kérdező kommentje:
Egyetlen korábbi levelet se találok, amiben benne lenne valami hivatkozási szám, ami alapján be tudnak azonosítani.
2016. szept. 28. 17:22
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem a banknak kell írnod hanem azoknak akiknél kötötted az előfizetést. Ugyanis nekik tartozol. Felhívod, megmondod a neved, elmondod milyen előfizetési szerződésed van, és ők már tudni fogják.
2016. szept. 28. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!