Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lakásrész tulajdonjogának...

Lakásrész tulajdonjogának átruházása olcsón és egyszerűen?

Figyelt kérdés

Az alaphelyzet a következő: barátnőm vett egy lakást egy éve, mondjuk 20 millióért (mai értéke legyen mondjuk 40 millió). 10 millió hitelt vett fel rá. A lakás csak az ő tulajdona (meg a banké).


Az a terv, hogy a banknak visszafizetjük a teljes tartozást (végtörlesztés). De mivel ezt a pénzt én adom, akarok valami biztosítékot (hisz még akár szakíthatunk is és senkinek nem adok ekkora összeget a két szép szeméért). A tízmillióért cserébe ő nekem adná a fél lakást. (Azt, hogy ő ne essen el a lakás „hozamától” egy esetleges szakítás esetén, egy külön szerződésben oldanánk meg.)


Mi lenne ebben az esetben az ésszerű eljárás?

Meg kell vennem tőle papíron a lakásrészt? Vagy elég ha csak bemegyünk a földhivatalba és ráíratjuk a nevem a tulajdoni lapra?

Milyen költségekkel kell számolnom?

Ha valamiféle illetéket kell fizetnem, akkor azt mi után? A tízmillió után, vagy a lakás jelenlegi piaci értékének a fele után?


Ti hogy csinálnátok ill. ki tudna ebben tanácsot adni?



2016. szept. 26. 12:03
 1/7 anonim ***** válasza:

Tulajdonképpen a banktól akarod megvenni azt a részt.


Mivel mindenképpen kelleni fog egy ügyvéd az adásvételhez, így javaslom, hogy inkább keress fel egyet és rá hallgass, ne az itteni gyakorisokra.

2016. szept. 26. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Én adásvételit nem is akartam írni (ha nem muszáj), mert minek?

Ha rákerül a tulajdonlapra a nevem, akkor minek nekem adásvételi?

2016. szept. 26. 12:54
 3/7 anonim ***** válasza:
Mind1, akkor mint ajándék kapod (valamilyen jogcímen kapnod kell). Ehhez mindenképpen kell ügyvéd. Lehet, hogy jobban jársz ha adásvételit csinálsz, ugyanis ezután adóznod is kell jövőre, és még az ajándéknál is fel kell tüntetni az ajándék értékét.... stb.
2016. szept. 26. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Akkor már csak az a kérdés, hogy hogy járok jobban?


Az ügyvéd gondolom nem tudja, hogy összességében (illetékek, adók, stb.) hogy kerül ez nekünk kevesebbe (ajándékozás vagy adásvételi)...

2016. szept. 26. 13:02
 5/7 anonim ***** válasza:
Akkor ki tudja?
2016. szept. 26. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Gondolom valami adótanácsadó, vagy nem tudom. Ez már pénzügyi dolog és nem jogi, gondolom az ügyvéd ebben nem naprakész. De a válaszból arra következtetek, hogy talán mégis...
2016. szept. 26. 14:10
 7/7 anonim ***** válasza:
Az ügyvéd tudja, vagyis tudnia KELL! Mivel ki kell oktatnia a tulajdonszerzéssel járó egyéb kötelezettségekről. Ajándék pedig nem egyeneságú rokonok vagy házastársak között 9%, a vagyonszerzési illeték meg 2/4%, de mondom, ügyvéd mindenképpen kelleni fog, majd ő elmondja.
2016. szept. 26. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!