Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Érdemes diákhitelből autót venni?

Érdemes diákhitelből autót venni?

Figyelt kérdés
Most vagyok utolsó éves a gimnáziumban, a várostól a falú 20 kilométerre van, az óráim többnyire fél háromkor fejeződnek be, volt egészen nyárig 3-as busz is, azt egyszerűen eltörölték, így csak 5 órakor tudok hazamenni, ami igen rázós, főleg télen lesz az így utolsó évben. De nem is ez a lényeg. Hanem az, hogy érdemes diákhitel felvenni egy autóvásárlásra, nagyon S.O.S. a dolog, nem kell nagy értékű, egy Suzuki is nagyon jó, csakhogy érdemes diákhitelben gondolkodnom, ti hogy látjátok?
2016. szept. 7. 21:41
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
61%

"hitelt NAGYON rossz ötlet felvenni, legyen szó bármilyen hitelről"


Ez így nem igaz, bár teljesen egyetértek az elrettentés módjával.

Az autó fenntartása sajnos drága dolog, meg egy olcsó Suzukié is. Az a szerencse, hogy kb 400 ezer forintból leszervizelve a neveden van egy nagyon jó állapotú 1-es swift. Ez az összeg azért nem a világ. Megértem a motivációt, én sem szeretnék naponta több órát elvesztegetni az életemből utazással. Csak azon is gondolkodj egy, hogy mitől tartod fenn (szerviz, biztosítás, benzin, rendkívüli kiadások, stb.) Ha a válasz, hogy hitelből, akkor inkább buszozzál, mert előbb utóbb szembesülsz majd vele, hogy hülyeséget csináltál. Gondolkodj akár robogóban is, télen nem kellemes de meg lehet oldani és sokkal olcsóbb minden tekintetben mint az autó. Ahhoz lehet, hogy hitel sem kell, 1 nyáron lazán megkeresed az árát és még többet is (fenntartásra).

2016. szept. 7. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Ezért mondom, hogy autóra hitel akkor érdemes, ha az autó munkaeszköz, és vissza tudja törleszteni az árát. Most megveszi hitelre az autót - oké, a benzint is hitelre fogja tankolni bele? A javítását is hitelre kéri majd? Ez egyenes út az adósságspirálba.
2016. szept. 7. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
61%
Vegyél egy robogót és egy jó lakatot amondó vagyok.
2016. szept. 8. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Azzal azért számolj, hogy a szabad felhasználású diákhitel maximális összege 250.000 Ft/félév, tehát neked ebből márciusban lesz leghamarabb autód.
2016. szept. 9. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
egy robogót vegyél használtan inkább,NE AUTÓT. Vagy járj biciklivel.
2016. szept. 12. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!