Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Érdemes diákhitelből autót venni?

Érdemes diákhitelből autót venni?

Figyelt kérdés
Most vagyok utolsó éves a gimnáziumban, a várostól a falú 20 kilométerre van, az óráim többnyire fél háromkor fejeződnek be, volt egészen nyárig 3-as busz is, azt egyszerűen eltörölték, így csak 5 órakor tudok hazamenni, ami igen rázós, főleg télen lesz az így utolsó évben. De nem is ez a lényeg. Hanem az, hogy érdemes diákhitel felvenni egy autóvásárlásra, nagyon S.O.S. a dolog, nem kell nagy értékű, egy Suzuki is nagyon jó, csakhogy érdemes diákhitelben gondolkodnom, ti hogy látjátok?
2016. szept. 7. 21:41
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Egyébként az esetleges szervizköltségre, illetve a tankolásra tettem félre a diákmunkámból.
2016. szept. 7. 21:44
 2/15 A kérdező kommentje:
*falu
2016. szept. 7. 21:46
 3/15 anonim ***** válasza:
72%
Nos Kérdező, hitelt NAGYON rossz ötlet felvenni, legyen szó bármilyen hitelről, mert nagyon könnyű adósságspirálba kerülni. És ha mégis felvennél hitelt, olyasmire fordítsd ami visszahozza az árát. A gépkocsi pedig a létező legnagyobb pénztemető a világon.
2016. szept. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
77%
Gimnazistaként nem vagy jogosult diákhitelre.
2016. szept. 7. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
A testvérem egyetemista, tehát elvileg ez nem lenne probléma, de az lehetséges, hogyha felvesznek főiskolára, akkor a hitel automatikusan az én nevemre kerüljön át, mert addig a testvérem nevén lenne a hitel. Szóval értitek?!
2016. szept. 7. 22:24
 6/15 A kérdező kommentje:
Azt tudom, s belátom is, hogy a kocsi a legnagyobb pénztemető, de a továbbtanulás a legfontosabb, s nem mindegy, hogy órákat kelljen várni, vagy 15-20 perc alatt hazaérjek kényelmesen, illetve, hogy ne kelljen 5 órakor kelni. Tudom ezek kifogások, de még ha 1 milliót is bebukok, hát akkor ez van, de mint modtam a továbbtanuláshoz való rendes körülményeket szeretném rendezni. 18/F
2016. szept. 7. 22:28
 7/15 anonim ***** válasza:
31%

Gondolom van jogsid. Megfontolandó inkább egy régi segédmotor vagy robogó. (50ccm-) Nincs átírás, kevesebbet eszik stb. Egy hátránya van az hogy télen nem egészséges a motorozás, de 20km-er még szerintem vállalható jól beöltözve., főleg ilyen teleken ami mostanság vannak.

Mindenképp lábvédőst javaslok.

Egy biztos 2,5 óra rohadt sok nap-mint nap, így megértelek hogy meg akarod oldani.

(hitelt én sem vennék fel)

2016. szept. 7. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
80%

Ha a testvéred veszi fel, akkor neki kell visszafizetnie. Ezt nem lehet átpasszolni hozzád. Ha ő nem fizet, akkor tőle fogják követelni.

De mellette te is fel tudsz majd venni, amikor egyetemista leszel.

Egy összegben egy szemeszternyit lehet felvenni.

Tehát ha olcsóbb autót veszel, nem kötelező a teljes tanulmányban kérni, csak amennyiből kitelik.


Javasolni én sem javaslom. De olykor hitelből tud fejlődni az ember. Ha ésszel bánik vele, racionálisan, akkor erre is jó. Ha elkapatja magát és minden hülyeségre elkölti, akkor meg fogja szívni.

2016. szept. 7. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Értem, tehát fölveszem, s akkor azt adom a testvéremnek, amit ő fizet be.
2016. szept. 7. 23:07
 10/15 anonim ***** válasza:

"Értem, tehát fölveszem, s akkor azt adom a testvéremnek, amit ő fizet be."

Ezt így nem igazán értem.

2016. szept. 7. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!