Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Használt lakásra vonatkozó...

Használt lakásra vonatkozó szocpollal kapcsolatba szeretnék kérdezni?

Figyelt kérdés
papíron eladtuk a házat. 2 hónap után a vevő közölte hogy nem kapnak szocpolt mert nincs 12nm a szoba. 10nm az igaz. De van egy konyha ebédlő nappali rész ami 18nm. Az én tudomásom szerint ez elég. 3 szoba van. amúgy minden stimmel.
2016. aug. 30. 21:05
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Mi alapján mondták? Mert ehhez kell egy helyszíni szemle vagy értékbecslés. És az hogy szóban mondanak valamit egy bankban, semmit nem jelent. Melyik bank nem fogadta el a vevődnek? Mutatott erről neked egy hivatalos igazolást?
2016. aug. 31. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Az Otp is és a másik bank is egy saját alaprajz alapján mondta hogy oké a ház.

Az Otp-be voltak elvileg. Nekik is ugyan úgy kellett rajzot csinálni mint ahogy én csináltam. Ezt kérik.

Felhívtam a vevőket és elmondtam nekik is hogy mit mondtak a bankba.

2016. szept. 5. 10:12
 13/20 anonim ***** válasza:

Azért ne higyjétek már azt hogy a banki ügyintézők mindent tudnak.Mi most építkeztünk sajnos tapasztalat hogy a legtöbb nem áll a helyzet magaslatán.Sokszor a legalapvetőbb jogszabályokkal sincsenek tisztában

És ismét ìrom kérdező : te tudod jól.12m2 akószoba kell nem hálosob

2016. szept. 5. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
*hálószoba
2016. szept. 5. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

És mit mondott erre a vevő?

Én pont azt mondom, hogy az ügyintézők sokszor mondanak hülyeséget és a központ állítja meg az ügyet, hiaba van befogadva. A te esetedben azon kár vitázni, hogy mi a törvényi háttere a dolgoknak l. A kérdés inkább az, hogy tényleg ezt mondták a vevőidnek vagy hazudtak. Ha tényleg nem kapnak csok-ot, akkor mi van a szerződésben. Ki kell pótolniuk önerőből vagy hitelből? Vagy elállhatnak a szerződéstől? Ha hazudnak és megkaphatjak a csokot, akkor miért hazudtak? Mégsem akarják megvenni a házat? Alkudni akarnak? Vagy mi a céljuk? E nem inkább ezek a kerdesek érdekelnének most.

2016. szept. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Szerintem is amúgy a vevők valamiért meggondolták magukat és így próbálnak kiszállni a dologból.
2016. szept. 5. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Igen meggondolta magát a csaj. Tegnap felhívott a faszi. Csak azért hivatkoztak a szocpolra mert a szerződésbe az van ha önhibáján kívül nem kap szocpolt akkor vissza jár a foglaló.

De így elvileg nem.

2016. szept. 6. 08:57
 18/20 anonim ***** válasza:
Gondoltam
2016. szept. 6. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Nah ezért kérdeztem már korábban is, hogy mutattak-e papírt az elutasításról. Vedd fel az ügyvéddel a kapcsolatot és hajrá, ne hagyd magad.
2016. szept. 6. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Csütörtökön megyünk az ügyvédhez. Beszéltem vele persze neki is azt mondták hogy nem kaptak szocpolt. De elmondtam neki mindent. Azt mondta az ügyvéd hogy akkor nem tehet semmit. Max polgári peres úton perelhet de mivel nincs semmi bizonyítékuk arra hogy nem kapták meg mivel be se adták a papírt a bankba így nem tehet semmit.
2016. szept. 6. 15:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!