Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » 8-9millió forintot ha befizete...

8-9millió forintot ha befizetek a bankszámlámra, azt jelenti a bank a nav felé, elszámoltathatnak, hogy honnan van?

Figyelt kérdés
Szüleim nevén lévő föld kerül eladásra.
2016. aug. 26. 22:45
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
44%

Nem tudom, úgy látom, némelyeknek nem megy a kérdés elolvasása, csak a mások lehúzása :-(


" 8-9millió forintot ha befizetek a bankszámlámra,"


SZÓ NINCS ÁTUTALÁSRÓL, nem tudom, miért AZT ERŐLTETITEK.

2016. aug. 27. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
70%
Neked pedig a válaszok elolvasása megy úgy látom.
2016. aug. 27. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
70%
*nem megy
2016. aug. 27. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
80%
Azért az nagyon vicces vagy inkább szánalmas, hogy a 9-es válaszolót lepontozók a NAV-nak sem hisznek!
2016. aug. 27. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem meg az is elég érdekes, hogy egyesek nem tudják értelmezni ezt a mondatot:

"8-9millió forintot ha befizetek a bankszámlámra,...

Szüleim nevén lévő föld kerül eladásra."


Számomra elég egyértelmű, hogy ez KÉSZPÉNZes befizetés, a vevő KÉSZPÉNZ-ben fizet a szülőknek, majd a szülők átadják ezt az összeget a gyereknek, aki befizeti a saját számlájára. Mi ebben olyan bonyolult?


Kérdező, nem így kérdezted?

2016. aug. 27. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
39%

Egyáltalán nem egyéetelmű, mivel nagyon sokan keverik a befizetés és az átutalás fogalmát.


Azt, hogy miért érdemes átutalni, leírtam a 10-es válaszban. Mit nem lehet ezen érteni?

2016. aug. 27. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
59%

#14 A lepontozók egyáltalán nem érdekelnek, valószínűleg csak az zavarja őket, hogy valaki jobban tudja a dolgokat náluk. Az ilyen embereket nem érdeklik a tények, az írígység miatt pontoznak.


Én tudom, hogy jó tanácsot adtam, a kérdező vagy megszívleli vagy nem, ez már az ő dolga.

2016. aug. 27. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Pontosan. A vevő remélhetőleg kp-ban fizet, majd én is ugy kapom meg szüleimtől. Már csak azért is, mert nekik nincs bankszámlájuk, az én számlámra meg nem hiszem, hogy szerencsés lenne ha közvetlenül lenne utalva. Viszont nyilván nem azonnal kerül a penz felhasználásra, szóval nem tarthatok csak úgy ennyit otthon.
2016. aug. 27. 23:52
 19/19 anonim ***** válasza:
Úgy látom nem voltam elég világos. Ha besétálsz 9 millió Ft kp-vel a bankba, akkor sokkal nagyobb eséllyel jelentik, mintha átutalással történne minden a jogcímeket pontosan feltüntetve. Persze kp-ben is jogszerű minden, de egy ellenőrzés, akkor is ellenőrzés. Ha ennek nagyobb eséllyel történő elkerülése nem ér meg annyi fáradtságot a szüleidnek, hogy nyissanak egy bankszámlát erre az egy hónapra, akkor hajrá, intézzétek kp-ben.
2016. aug. 28. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!