Apró beváltása?

Figyelt kérdés

Még tavasz vége fele vettem egy kb 3-4 Literes perselyt amiben szorgosan gyűjtöm az 5, 10, 20 forintosokat mivel nekem IS szokásom csak papír pénzzel fizetni, ugyanis

általában csak munka előtt befutok a kisboltba de mivel késni nem akarok nem szoktam kiszámolgatni apróból az 1525 forintot így inkább adok 2ezret, legfeljebb ha kér az eladó még 25 forintot adok. Nos íly módon a tárcámat a legtöbb esetben becsukni sem lehet a sok aprótól. Anyukámnak szoktam adni általában de már ő sem igen kéri mert neki is sok van pedig ha apróból is kitudja számolni akkor azzal fizet.

Így elkezdtem gyűjtögetni, mondván úgyis telefont szeretnék lassan venni a sok aprót hasznosítom magamnak.

DE megkaptam a fejbevágós kérdést, azzal a sok sok apróval hogy akarok fizetni, hol akarom beváltani?

Én arra gondoltam néhány környékbéli kisboltossal elég jóban vagyok hátha örülnének némi aprónak, persze nem egyszerre az egész hanem kb. 1000 Ft 20asokból vagy ilyesmi és beváltanák nekem de az való ígaz hogy még így is túl sok apró.

Jelenleg 3-4 nagyon max 5ezer forint lehet a perselyben és még nagyon nincs tele.

Milyen módok léteznek amikkel beválthatom nagyobb veszteség nélkül?


2016. aug. 26. 16:48
 1/3 anonim ***** válasza:

[link]


De szerintem jobban jársz a kisbolttal. Csak számold össze otthon, hogy mennyi van egy pakkban. Ne ott kelljen számolgatni. Akár 10esével becsomagolva, hogy egyszerűbb legyen.

2016. aug. 26. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ugyancsak MNB rendelkezés, készpénzforgalommal kapcsolatban :

"a kereskedelmi egységek egy fizetési művelet során legfeljebb 50 darab érmét kötelesek elfogadni"


Érdemes lenne még a környékeden - ha van- gyógyszertárat megkérdezni, a miénkben szinte állandóan apró hiánnyal küzdenek.

Meg aztán hó elején is jobban kell a boltosoknak - mert akkor mindenki nagy pénzzel fizet... :-)

2016. aug. 26. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én mindig be szoktam fizetni a számlámra az összegyúlt aprókat. Persze nem egyben hanem pl mikor úgy is fizetnék be valamit akkor hozzáteszek még 50 db érmét. Vagy csak bemegyek és befizetek 2200 at pl. Mondjuk nekem full ingyenes a pénzfelvétel korlátlan ez csak akkor jó ha neked is.
2016. aug. 27. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!