Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » 18 éves vagyok és van némi...

18 éves vagyok és van némi megtakarított pénzem, még szeptemberig biztosan remélem utána is tudok dolgozni. Megérné bankszámlát nyitni? Az sokba kerül?

Figyelt kérdés

2016. aug. 17. 16:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Mennyi az a "némi" megtakarított pénz? Csak ezért ne nyiss külön, de amúgy ettől függetlenül megéri valamilyen diákszámlát nyitni...
2016. aug. 17. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha rendszeresen érkezik fizetésed, akkor igen. Ára változó, de 500-600 körül havonta már lehet találni, sőt még olcsóbban. Ráadásul OTP Juniort is nyithatsz, ami szinte teljesen ingyenes.
2016. aug. 17. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Na ezt megmondtam. Szóval, ne amiatt nyiss bankszámlát, mert van megtakarításod, hanem mert szükséged lehet rá. A pénz, meg ha nem sok (szubjektív ez is nyilván) akkor inkább ne tedd be bankba.
2016. aug. 17. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Azért lenne jó mert szeretnék netről rendelni de ahoz ugye kell bankszámla apámét meg nem akarom használni. A némi meg változó 20k és 100k között
2016. aug. 17. 17:11
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem kerül sokba. Pl egy OTP Junior számla ingyenes, csak kártyadíj van évente valami 500 forint. De más banknak is hasonló költségű számlái vannak az ilyen fiataloknak. A saját számlán nagyobb biztonságban van a pénzed, mint otthon vagy akár apád számláján. Előbb-utóbb úgyis szükséged lesz bankszámlára vagy munkavállalás vagy továbbtanulás miatt.
2016. aug. 18. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!