Jól írtam az IBAN-t?

Figyelt kérdés

Külföldről küldtem egy MO-i számlára, ami azzal kezdődött h FHB (és utána a számlaszám). Alatta csak annyit írtak, hogy Iban: HU28. A netbank csak úgy engedte, hogy az FHB-t totál ki kellett hagynom és helyette írtam, hogy HU28, majd ezután egyből a számlaszámot. 28 karakter volt, úgyhogy többet nem engedett volna.


De akkor az eredeti (FHB ...) számlaszámot nem is írtam sehová, csak az IBAN-osat.

Jó ez így?


(tudom, hogy az FHB az egy bank)


2016. aug. 15. 17:07
 1/2 anonim ***** válasza:
Az FHB-t sehova nem is kell írni, lévén az nem IBAN SZÁM része!
2016. aug. 15. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Koplárovics Béci ***** válasza:
Az FHB tényleg nem része az IBAN-nak. Viszont magából a (magyarországo 2x8 vagy 3x8 formátumú) számlaszámból kiderül a bank, sőt még az a bankfiók is, ahol nyitották a számlát. Bankonként eltérő, de ettől függetlenül esetleg meg kell adni a fogadó fél nevét és a fogadó bankot, biztonsági okokból.
2016. aug. 15. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!