Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » CSOK 10+10 MFt-os hitelnél a...

CSOK 10+10 MFt-os hitelnél a bank ad hitelt új ház építésre, ha a telken van már hitel?

Figyelt kérdés
Meglévő telkemenem még van hitel, de szeretnék építkezni az adott telekre és az 5M Ft-os áfát is visszaigényelni. Van erre lehetőségem a hitellel terhelt telekre?

2016. aug. 12. 20:17
 1/5 anonim ***** válasza:

Nálad nem csak a tovább hitelezéssel lesz probléma, hanem CSOK-kal is, ha már eleve hitel van a telken.


Keress fel egy hitelszakértőt, mert ez így több okból sem fog működni.

2016. aug. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
ezt most nem értem, amit írtál. Mi az, hogy tovább hitelezéssel?
2016. aug. 13. 18:05
 3/5 anonim ***** válasza:
Hitelből vetted a telket? Vagy szabadfelhasználású hitelnel jelzálog került rá? Vagy mit értesz az alatt, hogy hitel van a telkeden? Áll ingatlan ezen a telken?
2016. aug. 13. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
hitelből vettem a telket. Nincs rajta ingatlan.
2016. aug. 13. 21:17
 5/5 anonim ***** válasza:

A továbbhitelezés alatt azt értem, hogy már rajta van a telken egy jelzálog, amikor viszont megigényelnéd az építési hitelt, az ingatlanra újabb jelzálogot kellene bejegyezni (tehát további hitelt kellene bejegyezni ugyanarra az ingatlanra), illetve a CSOK-ot is rá akarná jegyezni a MÁK, ami azért lesz problémás, mert a törvény szerint a CSOK-ot csak az építési, vagy a vásárlási hitel előzheti meg a tullajdoni lapon ranghelyben, a telekre előzőleg bejegyzett hitel nem.


Az már egy következő probléma, hogy miből szeretnél építkezni, ha már a telket is hitelből vetted? A 10M Ft CSOK utó finanszírozású, tehát abból egy fillért nem utalnak ki, amíg nem előlegezed meg valamilyen forrásból, a 3%-os hitelhez is kellene jelzálog fedezet, így ez szerintem nem fog menni.

2016. aug. 14. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!