Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Más is járt már úgy, hogy a...

Más is járt már úgy, hogy a földhivatal nem rakta rá a széljegyet a tulajdoni lapra? Mi volt az oka?

Figyelt kérdés
A másik házon rendben van. Szóval nem a fundamenta hibázott.
2016. aug. 9. 06:51
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Nagyon lassan dolgoznak, legalább egy hónap, de még több is lehet.
2016. aug. 9. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az ingatlan-nyilvántartási törvény 48. § szerint a benyújtás napján széljegyezni kell, úgyhogy szerintem hívd fel az illetékes földhivatalt hogy mi van. De lehet, hogy nem csatoltak pl. minden szükséges dokumentumot vagy ilyesmi. Magának a tulajdoni lapon sincs rajta mint elutasított kérelem? (ha teljes tullapot kértek le, nemcsak szemlét, látszik az is)


Első válaszolónak mondom, hogy mire elbírálják a kérelmet, az valóban lehet egy hónap, viszont a széljegyet gyakorlatilag rögtön rá kell tenni.

2016. aug. 9. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

A fundamenta elvileg csomagban küldte el a kérvényeket, a vásárolni kívánt ingatlanon már ott a széljegy, a fedezetként ajánlotton nincs, az illetékes földhivatal állítja, hogy nem kaptak ilyen kérvényt. De közben küldtek egy levelet, 1 után tudjuk elolvasni, akkor derül ki, hogy mi van...


Csak aggaszt, hogy mi miatt akadhat el egy kérvény... oké, hogy fejletlenebb megye, de akkor is...

2016. aug. 9. 09:53
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha a fedezetként ajánlotton nincs, örülj neki, addig sincs rajta jelzálog :))


Egyébként simán lehet, hogy véletlen rossz címre küldték, esetleg másik földhivatalba vagy a postán kallódott el, esetleg rossz papírokat tettek a borítékba.


Postai levelet kaptatok a földhivataltól?

Azt megkérdezhetem, hogy mikor küldték be a kérvényt a földhivatalba?

2016. aug. 9. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Hát, én annyira nem örülök neki, mert amint rajta lesz a jelzálog, utalják a másik ház árát, és végre költözhetek.


Postai levelet kaptunk, én is, anyum is (ő az adóstárs, övé a ház). Hát, aug 3.án kérték le a tulajdoni lapot, akkor a venni kívánt ház rendben volt már. Szóval feltételezem előtte küldték el nekik postán. Pontosabban a központi földhivatalnak, és ők nyomták tovább.

2016. aug. 9. 10:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!