Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » 2 hete megszuntettem a banksza...

2 hete megszuntettem a bankszamlamat az erste banknal erre tegnap a postaladaban ott van az uj bankkartya amit nekem kuldtek, ezzel most mit kell tennem?

Figyelt kérdés
a levelben az van hogy majus 16 an kuldtek el a levelet es csak tegnap jott meg, mar ket hete megszuntettem a bankszamlam mit tegyek? visszavigyem nekik? penzt kell ez miatt fizetnem? tenyleg csak tegnap kaptuk meg, kis faluban elek sajnos egy postas van csak az is bolond sot meg idegbeteg is, sztem ö keverhette el volt mar h mas levelet is elkeverte, ezert csak tegnap kaptam meg en erre tippelek, na mindegy mit tegyek most?

2016. júl. 23. 15:22
 1/10 anonim ***** válasza:
72%

A pénzt már levonták tőled, csak mostanra gyártották le a kártyát.


Le is adhatod, vagy foghatod, és félbevágás után kidobhatod. Mivel nincs aktiválva, ezért amúgy sem működik, most már számla sincs mögötte.

2016. júl. 23. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
ertem koszonom a valaszt
2016. júl. 23. 15:48
 3/10 anonim ***** válasza:
Biztos, ami biztos bevinném a bankba. A kártyadíjat utólag szokták levonni, nem előre. Erstevel 2 rossz tapasztalatom volt, egyik egy bankkártya, ami úgy derült ki, hogy 2 egymás követő hónapban levonták az éves kártyadíjat, néztünk, mert 1 kártya volt használatban, a második meg sem érkezett, ezáltal aktiválva se volt, amit a bankban elismertek, akkor meg is szüntette elvileg az ügyintéző, de éves díj bukta, rá 1 évre újra ugyanez, ismét be, kiderült béna volt az előző ügyintéző, a nem létező kártya még mindig él, hiába nincs aktiválva, de legalább akkor a díjat visszaadták. A másik bankszámla megszüntetése, utólag kiderült, valamit rosszul számolt el az ügyintéző, hiába volt a kezemben a papír, hogy megszüntettem, be kellett menni befizetni 400 ft-ot, mert különben tovább élt volna a számla, addig míg be nem fizetem + a havidíjakat, ha húzom a dolgot, azóta messziről kerülöm az erstét.
2016. júl. 23. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
84%

A levélben is van egy dátum, gondolom azt írtad.


De nézd meg a borítékot is, azon van a lényeg. Egy gépi nyomtatott számsor, halvány pirossal vagy narancssárgával.

Ebből kiderül, hogy a postás hányta el, vagy tényleg most küldték-e.

A kártyát legyárthatják előre is, aztán tárolják.


A postásra pedig lehet panaszt tenni, ha kiderül, hogy ő volt. Bár nálunk sem kézbesíti a leveleket sok esetben, ami ki is derül, a postavezető pedig nem hajlandó elhinni, vagy csak félti a seggét, és visszautasítja azt is, hogy jegyzőkönyvet vegyen fel, konkrétan megtagadta.

Szóval esetleg levélben tehetsz panaszt.


DE mostmár kíváncsi vagyok, milyen dátum van a borítékon.

2016. júl. 23. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
tenyleg ra van irva pirosal halvanyan ez OLK 160720 2 akkor gondolom ez annyit jelent most juliusban kuldtek es megse hanyta el a postas
2016. júl. 23. 18:04
 6/10 anonim ***** válasza:
51%

Tegyük tisztába, mert jönnek itt a féligazságokon alapuló válaszok.



Két hete szüntetted meg? Milyen típusú kártya volt? Mert elektronikus kártya esetén csak a felmondás után 30 nappal szűnik meg a számla, dombornyomott esetén ez még hosszabb idő, bár gondolom előbbid volt.


A fióki munkatárs a számlamegszüntetés során bevonja a kártyát vagy kártyákat, ha az ügyfél nem adja át, akkor letiltja.

Nyilván a hamarosan lejáró kártyádat megsemmisítette.


A számlaszerződés felmondásakor minden díj azonnal esedékessé válik, pl. törthónapra vonatkozó havi díj, stb...

A számlazárás csak úgy továbbítható a központ felé, ha a számla egyenlege nullás és nincs is függőben lévő tranzakció.


A kártyákat külső cég gyártja le, a levélnyomtatást, postázást úgyszintén.


A kártyagyártás már elindult mielőtt felmondtad volna a szerződést, így a partner legyártotta és postázta. Ilyenkor már magától megy a folyamat.


A kártyának éves díja van, függetlenül, hogy a régi helyett új kártya készül-e vagy csak "sima" évforduló van.

Az éves díjat így is úgy is terhelik, adott esetben időarányosan visszatérítik a számlazáráskor.



Amit én tennék a helyedben, miután eltelt a felmondási idő (rajta van a papíron amit aláírtál, egy példányod van belőle), bemennék a bankba és nézzenek rá, hogy tényleg le lett-e zárva a számla.

Ha igen, ugyan megemlítheted, hogy jött új kártya, átadhatod de ekkor már felesleges.

Ha nem, akkor a munkatárs megnézi, hogy a mi a gond és intézkedik. Ebben az esetben a kártyát minden bizonnyal vissza kell adni a banknak.



Bemehetsz még a felmondási idő alatt is visszaadni az új kártyát, de szerintem csak bonyolítasz az ügyön.

Jelen helyzet miatt én mindenképpen bemennék a felmondási idő után ellenőrizni, hogy megszűnt-e.

Ha előtte is bemész, két kanyarod lesz.



A levélben szereplő dátummal ne foglalkozz!



Amúgy az Erstenek szerintem elég versenyképes számlacsomagjai vannak, ha megkérdezhetem, mi volt a problémád vele?

2016. júl. 23. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
hat a regi munkahelyem szerzodesben allt az erste bankal es ott aki akart nyithatott szamlat kijott egy csaj az erstetol es aki kerte annak megcsinalta en kertem, dolgoztam ott sokaig aztan felmondtam, aztan a bank eszrevette h nem megy a szamlara a regi munkahelyemrol a fizetes es irta levelben h intezzem el hogy oda menjen a fizetes vagy atmodositjak a szamlam vmi masikra penzert en igy ertelmeztem, na mindegy de most sajna nincs munkam ugyhogy inkabb bementem megszuntetni, ha majd lesz allasom majd rautaltatom anyam szamlajara a fizut, ha ugy nez ki h megmaradok akkor majd nyitok sajat szamlat valahol, roviden ennyi am koszi a valaszokat
2016. júl. 23. 21:23
 8/10 anonim ***** válasza:
46%

# 6/7 Időpont tegnapelőtt 20:24 írója vagyok.


Nem tudom ki és miért pontozott le, de legalább azt is írja meg, hogy szerinte mi nem volt korrekt a válaszomban és javítson is ki!


Ha nem megy, akkor pedig talán ne minősítgessen negatívan!

2016. júl. 25. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
ên zöld kezet adtam mindenkinek, szerintem szivatasbol pontoztak le teged
2016. júl. 25. 14:24
 10/10 anonim ***** válasza:
78%

#6:

Én is Erstés vagyok,m bár nem én vagyok a kérdező.


Engem odaköt egy személyi hitel, így nem tudok váltani.

Gondolom, Te ott dolgozol, azért vagy ilyen jól informált.


Amint letelik a hitelem, ha nem lesz válktozás, váltani fogok, mert nekem nem tűnik versenyképes, vqagyis jó ajánlatnak, hogy évi kb. 14 ezer ft-ot vonnak le csak számlavezetésre.

Szerintem ez nagyon sok, és bár bementem, ennél jobb ajánlat nem volt, csak rosszabb.

Szándékosan nem tájékozódok egyelőre, mivel úgysem tehetek semmit, de pl. ezen az oldalon rendszeresen belefutok, hogy más bankoknak ennél lényegesen jobb számlacsomagjaik vannak.

2016. júl. 25. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!