2 millió forintra lenne szükségünk? Ötletek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

El szeretnénk költözni apóstól és találtunk egy telket,amin van egy picike házikó (inkább nyaraló) és szeretnénk megvenni! Páromnak van egy hitele,amit amiatt vett fel,hogy após háza megmaradjon. Jelenleg van még hátra 6 év belőle és 37 ezer a törlesztője! Jelenleg nincs bejelentett munkája,de feketén 120-140ezret hazahozza,tehát ő,mint nem hitelképes személy kiesett. Nekem 104ezer bruttóm,de kapjuk még a családi adókedvezményt és a családit két gyerek után! Ami így kb 125-130 nettó összeget jelent!

A csavar a dologban,hogy párom nevén van a bankszámla (társtulajdonos vagyok),amire az én fizetésem és családi megy és abból vonják a 37ezres hitelt is!

Rzért ötleteket várunk! Uzsora és provident kilőve,azok nem érdekelnek! Köszönöm előre is a segítséget!


2016. júl. 16. 07:52
 1/7 anonim ***** válasza:
Spórolás. 220-240 körül kerestek havonta, tegyetek félre havi 40 ezer forintot és kicsit több mint 4 év alatt megvan a 2 millió a házra (bár privát vélemény, hogy egy nyaralóban nem annyira nagy buli élni 2 gyerekkel).
2016. júl. 16. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ötlet, hogy spóroljatok. Hitelt nem kaptok senkitől ilyen feltételek mellett.
2016. júl. 16. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
89%

"2 millió forintra lenne szükségünk? Ötletek?"


Ne értsd félre, nem kötözködésből írom, hanem felelősségem teljes tudatában:

"Addig nyújtózkodj, amíg a takaród ér!"


Még nem járt le az a hitel, amit azért vettetek fel, hogy após házát megmentsétek - tehát MÉG NINCS MEGMENTVE A HÁZ, AMIBEN LAKTOK!

Párod feketén dolgozik, ami olyan, mintha nem is lenne: bármelyik pillanatban megbukhat a NAV-nál a munkáltató és akkor lapátra kerül a párod, de az is elég, ha egy ledolgozott hónap után nem fizet a munkáltató: akkor mit fogtok csinálni, hova mentek "jogorvoslatért"? Sehová, mert papíron nem dolgozik, tehát nem tudod azt mondani, hogy de kérem, ettől és ettől dolgozott, kérem a jogos bért, különben megyek a Munkaügyi Bíróságra.


"Nekem 104ezer bruttóm" - ezt mondjuk nem is értem, mert a kötelező minimálbér 111 ezer ft. Vagy nem 8 órában dolgozol? Bruttó 104 ezerből (ami nettó 68-70 ezer körül lehet) vonnak 37 ezret, ami több, mint az 50 %-a a fizetésednek.


Gondold végig kérlek, amit írtam és utána válaszold meg a kérdést: tényleg totális nyomorba akarod dönteni a 2 gyerekedet? Mi lesz, ha a párod munkája valami miatt megszűnik?


Ha valami csoda folytán mégis kapnátok valahonnan pénzt, akkor azt a házat nem csak megvenni kell, hanem átíratni is, illetéket fizetni utána, mivel azt írod, nyaraló, téliesíteni kellene - ezek mind-mind plusz költség a 2 millión felül.


Ha most nem tudtok félretenni és spórolni, hogy összegyűljön egy kis házra való, akkor később hogy akarod fizetni az újabb hitelt?

Akkor veszne mind a 2 ház és mehetnétek az utcára a gyerekekkel... :-( - nyilván ezt Te sem akarod.

Tudom, kemény szavakat írtam, csak kérlek gondolkodj el rajta és ne támadásnak vedd.

2016. júl. 16. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
36%

Ha CSOK-képes az ingatlan, akkor a két gyerekre a CSOK-ot úgy is megkapjátok, ha nem vesztek fel hitelt. Vagy a CSOK összegével csökkenteni lehet a hitel mennyiségét.

Hogy kinek a nevén van a bankszámla, az a hitelnél mindegy, az oda érkező jövedelmet nézik, annak is csak a fehér részét. Sajnos a 37 ezres törlesztő sokkal csökkenti a hitelképességeteket. Jó lenne, ha a párod szerezne bejelentett munkát, vagy legalább valami saját cégbe bejelentené magát, és úgy kapná a fizetését. Így tb-ellátásra sem jogosult, és nyugdíja sem lesz.


[link]


Ezek a CSOK feltételei. Ha megkaphatjátok at 1,43 milliót, ahhoz már nem kell sok hitelt felvenni. A maradék talán még beleférhet, vagy baráti segítségből összejöhet.

2016. júl. 16. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
77%

Egy nyaraló szintű ingatlan az semmiképpen nem lesz csok képes... Vélhetően a papírjai sincsenek teljesen rendben, és valami gazdasági épületként, vagy nyaralóként van a földhivatalban is kezelve, ha egyáltalán hivatalosan létezik az épület...



Egyébként nem fogtok ennyi pénzt kapni, és nem azért, mert a bankok ilyenek vagy olyanok, hanem azért sem, mert a törvények kötelezik a bankokat egy pár szabály betartására. Az egyik ilyen, hogy a jövedelmed maximum 50%-ár fizetheted hiteltörlesztésre. És itt a fekete pénzek értelemszerűen nem játszanak.


A másik, hogy borzasztó kockázatos adósok vagytok, gyakorlatilag 1 kereső, ha vele bármi történik (tartós betegség, munkanélküliség), akkor azonnal megborul a hiteltörlesztésetek.

2016. júl. 16. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nem munkáltatónál dolgozik feketén,hanem maszekol. Cégcsőd miatt munkanélküli lett és amíg nem talál olyan munkát,ahol a fizetés nem minimálbér,addig így dolgozik. Jó szakember,mindenhez ért,de papír nélkül semmire sem megy!

6 órában dolgozom és 104.000 a bruttóm.

Sejtettem,hogy minimális az esélye a hitelnek,de próbálkozni lehet. 4 év messze van a 3 hónaphoz képest...

2016. júl. 16. 12:30
 7/7 anonim ***** válasza:
88%

Ne értsd félre, nem a párod bántja senki, tök jó, hogy dolgozik, hogy eltartja a családját, de a bankok ezeket a dolgokat nem nagyon tudják figyelembe venni.


Az ő számukra a férjed pont olyan, mintha otthon ülne, és lógatná a lábát egész nap, mert nincs hivatalos munkája, nincs hivatalos fizetése. A válság előtt léteztek jövedelem igazolás nélküli hitelek, mivel a bankok is tudták, hogy sokaknak van pénze, csak feketén keresi, de pont ezek voltak azok az emberek akik a válság alatt először vesztették el a jövedelmüket, így aztán az új törvények szerint már nem lehet ilyet adni.


Uzsorát jobb, hogy kilövöd, mert azt te is tudod, hogy onnan sosem szabadulsz, de én is azt tudom csak mondani, hogy próbáljatok várni, amíg lesz munkája, spóroljatok, esetleg az após házában valami külön lakrész kialakítása, mert ez így nem fog menni, és nektek sem lenne jó, ha 1-2 év múlva történne valami, ami miatt nem tudnátok fizetni a hitelt

2016. júl. 16. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!