Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » USA-ban érdemes számlaszámot...

USA-ban érdemes számlaszámot nyitni, ha illegálisan van kint valaki?

Figyelt kérdés
Ha nincs social security száma, akkor jellemzően szoktak az emberek bankszámlát nyitni? Akik kint dolgoznak illegálisan ők hogyan gyűjtik a pénzt?

2016. júl. 6. 10:30
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
illegálisan élsz kinn, illegális, adózatlan jövedelmet kapsz, és ezt akarod láthatóvá tenni egy bankszámla nyitásával? neked elmentek otthonról? hivatalos papírok nélkül nehézkes nyitni számlát, de felesleges is lenne, feketén dolgozók cash-be kapják a bérüket. azt a keveset amit kapnak, azt meg felélik. fekete munka nem kifizetődő
2016. júl. 6. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

azt nem tudom neked mi eri meg vagy mi nem, de bankszamlat lehet nyitni, peldaul a Bank of America-nal, de meg azelott, hogy az ember illegalissa valik. Vagyis bemesz frissen erkezett turistakent es nyitsz egy szamlat, mutatod az utleveled meg egy masik hivatalos iratot, ami a szemelyazonossagodat igazolja, ez lehet egy jogositvany, otthoni szemelyi, de ha nincs, akkor a hazai bankkartyat is elfogadjak ha a neved ra van nyomtatva. Megnezik az utlevelet es benne a pecset, hogy meddig tartozkodhatsz. Nem erdekli oket, hogy mikor mesz haza es hogy egyaltalan hazamesz e valaha, de lehetoleg meg illegalitas elott nyiss szamlat.


(forras: baratnommel most Decemberben nyitottunk igy szamlat....azota o persze illegalis de a bankot nem erdekli...)

2016. júl. 6. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

az elsőnél válaszadónál nem véletlenül van ez a szöveg "A válaszíró 61%-ban hasznos válaszokat ad." ;)


A másodiknak pedig köszönöm a választ. Tehát van rá legális megoldás. Azon gondolkozom, hogy nem biztos, hogy az a jó, ha a casht csak úgy gyűjti az ember a párnája alatt, biztos van rá valamilyen megoldás. USA-ban 11millió illegális bevándorló van, rájuk már külön iparág épül, pont egy bankszámlát ne lehetne nyitni? :)

Ettől függetlenül meg nyilván innentől kezdve lesz nyoma is, hogy van valaki az országban, szóval nem biztos, hogy ez a legjobb megoldás.


Van itt olyan, aki kint van és csinált egy bankszámlát és azon gyűjti a pénzét?

2016. júl. 7. 07:09
 4/10 anonim ***** válasza:

"Van itt olyan, aki kint van és csinált egy bankszámlát és azon gyűjti a pénzét?" Hat a baratnom, akirol az elobb irtam!


De amugy nekem is volt az elejen, de ez meg 2003ban volt, amikor kijottem es 2 es fel evi illegalisan eltem. Soha a kutyat nem erdekelte, persze a nevem megvolt nekik, de social szam nelkul nem tudnak mit csinalni.

Mikor meglettek a papirok termeszetesen ezt a szamlat bezartam es nyitottam egy masik banknal social szammal egy ujat.


A baratnom tobb ezer eurot sporolt, amit azonnal berakott a BofA-hoz, amikor kijott. Azota illegalis, azota a tobb ezerbol koltott egy csomot, de meg mindig megvan a bankszamlaja es amikor dolgozik es kap fizut, azt is oda teszi be.


Oh, eszembe jutott, volt meg egy baratnom, aki par eve jott ki, illegalisan elt egy darabig, de meg az illegalitas elott nyitottunk neki egy szamlat a BofA-nel. En mentem forditani mert egy kukkot nem ertett angolul...


Nem ertem miert vannak ketsegeid? Mitol felsz?

2016. júl. 7. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Csak és kizárólag attól tartok, hogy ha most nyitok egy bankszámlát (még ugye legálisan, mert még a 3 hónap nem telt le), de kb 1 év múlva is rakom oda a pénzt, meg veszek le, akkor egyértelmű nyoma lesz annak, hogy még mindig az USA-ban tartózkodom és egy elég lehetséges illegális bevándorló leszek, nem?


Fura ez nekem, hogy az állam ilyesmit nem ellenőríz, hogy ki nyitott socia security nélkül bankszámlát és ki az aki egy jó idő múlva is azt használja, mert elég egyértelmű immigrant adatbázis, nem? :)

2016. júl. 8. 09:02
 6/10 anonim ***** válasza:

Bankszamlaval es bankszamla nelkul is illegalis leszel. Csak bankszamlaval kicsit nagyobb biztonsagban van a penzed, mint a parna alatt.


Nincs mitol felned. A penzugyi intezetek magankezben vannak, a kormanynak nem, vagy csak bizonyos ugyekben segitenek, es azt is csak akkor, ha a hivatalok birosagi vegzest produkalnak. Pl. kiderul, hogy egy illegalis bevandorlo egy korozott sorozatgyilkos, es a bankon keresztul hozzaferhetnek a lakcimehez, akkor a birotol kell szerezni egy papirt, kulonben a bank nem fogja kiadni a kliens adatait, meg akkor sem, ha az FBI ugynok jelvenyt lobogtatva megy be a bankfiokba.


Gondolod te, aki egy senki vagy (felre ne erts, nem sertegetni akarlak) beteszed a kis megtakaritott, illegalis munkaval szerzett penzed a bankba es az ICE ugynokok mar ott lapulnak a parkoloban es varjak mikor csaphatnak le rad?


Nyugoccsag van, nem foglalkoznak kis halakkal. Csak sose legyen a bankszamladon egyszerre tobb mint 10ezer dollar, mert a bank kotelessege ezen szamlakat az IRS-nek lejelenteni. Es nem akarod, hogy az IRS tudja, hogy te itt vagy es nem fizetsz adot a jovedelmed utan.


Ezert kell azt a szamlat megszuntetni es ujat letrehozi egy masik banknal amikor mar rendezodnek az ugyeid es van social szamod.


"Fura ez nekem, hogy az állam ilyesmit nem ellenőríz" hogyan ellenorizne? Se embere, se ideje, se penze ilyenekkel foglalkozni. Az alap dolgok is szanalmas helyzetben vannak, gondolod egyszeru illegalis bevandorlokat fognak hajkuraszni?

Ebben nincs penz! Mindennek a penz a mozgatorugoja. A rendorok siman osztogatjak a bunteteseket kozlekedesi kihagasokert, mert abbol van penz, de egy auto betoresnel nem allnak le ujjlenyomatot venni, mert ha el is kapjak a tettest, abbol effektiv nincs bevetel, de ha rossz helyen parkolsz, figyeld meg hogy 5 perc mulva mar rajta a buntetes.


A fent emlitett baratnom most vett egy kocsit. Es! szerzett ingyen egeszsegugyi ellatast!

Februar ota illegalis....

2016. júl. 8. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm ezeket a hosszú válaszokat, sokat segítesz vele :)

Még egy dolog most szemet szúrt nekem. Hogyan lett ingyenes eü ellátása?

2016. júl. 9. 08:36
 8/10 anonim ***** válasza:
..
2016. szept. 2. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Engem az erdekel mi van ha haza kuldenek a szamlahoz utana hozza lehet ferni vagy bucsut lehet inteni az ott megtakaritott penznek?
2017. aug. 6. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#5

Az illegális munkás jóval olcsóbb mint legális munkaerő ,az amerikaiak meg azt szeretik ha minden minél olcsóbb főleg szolgálatás igy aztán az illegális feketemunkaerőnek "welcome" van az usa ban .Hiszen ha olcsóbb a hamburger,a kenyér a taxi, szállodai szoba,az autójavítás, villanyszerelés, a házfelujitás,egy új ház,stb,csak azért mert illegális csinálja az mindenkinek jó,ezért hunynak szemet sokminden felett .A bankok pedig "függetlenitik" magukat az országtól aktuális rendszertől kormányoktól és a törvényektől.Számukra az első a profit bármi áron.Nekik ügyfél kell minden áron, ha más nincs akkor illegális ügyfél.Számukra tökmindegy kinek a pénzét kezelik nekik csak a profit a lényeg. Az hogy legyen bevétel.Odakint minden a bizniszről szól nem pedig a törvényekről vagy a szabályokről. A biznisz mindenek felett.Ez a fő jelszavuk .Persze vannak kivételek,nyilván nem amerikában de vannak.Például csodás bürokratikus európánkon belüli angliában még törvényes státusszal is meglehetősen könnyedén belefuthat az ember hazafias hazájáját védő,migránsokkal szívóskodó, szörszálhasogató kákán is csomót kereső banki buzgómocsingokba.Tőlem például második alkalommal több natwest bank is megtagadta a bankszámlanyitás lehetőségét mindenféle indoklás nélkül holott teljesen jogszerűen tartózkodtam az egyesült királyságban .És nem csak banki ügyintézésben van ez.Hanem a munkaerőkölcsönző is megtagadhatja azt hogy munkát adjon csak azért mer ő úgy érzi, ő nagy hazáját védő migránsellenes hithű "hazafi" ..Végül rájöttem hogy a barclays az ami gyakorlatilag nem kér semmit egy basic step in account megnyitásához esetleg utlevelet meg egy magyar személyi igazolványt.A Barclays angliában kb olyan mint az usaban a WellsFargo vagy a Bank of America.

2017. aug. 6. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!