Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Személyi hitel önerő kiegészít...

Személyi hitel önerő kiegészítés céljából? Részletek lent.

Figyelt kérdés

Kettőnk keresete összesen nettó 280.000 Forint.

Ugyanannál a stabil vállalkozásnál dolgozunk. Én 10 éve, párom 1 éve.

Összes hitelünk jelenleg 25.000/hó még kb 1 évig az OTP-nél, szabad felhasználású személyi hitel az én nevemen.


BAR listán sosem voltunk, lejárt köztartozásunk nincs, nem is volt.


Szeretnénk lakást venni, melyhez eddig 700.000 önerő gyűlt össze, de már sürgőssé vált a vásárlás.

A megvásárolni kívánt ingatlan, 7.000.000 Ft a vételára.


Legjobb esetben 20% az önerő 1.400.000,-


Járható út a banknál - az anyagi hátterünket tekintve -, hogy személyi hitel bevonásával fedezzük a fennmaradó önrészt?


Abból gondolom, hogy igen, mert folyton rám akarnak tukmálni sms-ben (OTP) 600.000 Ft folyószámlahitelt tehát jó ügyfélnek gondolnának, persze nekem nem kell, tudom milyen szép kamatok vannak rá.


Köszönöm, a segítséget!


2016. júl. 4. 08:46
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Én egyáltalán nem tartom jó ötletnek egy ekkora jövedelem mellé újabb személyi kölcsönt igényelni és még egy lakáshitelt is, de vélem, ez a bankoknak sem tetszene. Az sem biztos, hogy elég lenne a 20% önerő, mert ez csak egyes bankokban elérhető (OTP-ben pltuti nem fog menni a 80% hitel) és az sem mindegy, hol szeretnétek lakást venni.


A Ti esetetekben az helyes stratégia, ha előbb kifizetitek a személyi kölcsönt és elkezdtek intenzívebben önerőt gyűjteni.

2016. júl. 5. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Mi is így csináltuk anno, és pontosan 7 milliós volt a házunk.

Csak ennek már 5 éve.

Ha másik banknál indítod el a két kérelmet, akkor nem is fognak tudni egymásról, hiszen párhuzamosan futnak, még be sem kerülnek a KHR-be az adatok.

Ráadásul lehet egyik az egyikőtök nevén, másik a másikén.

A jelenlegi hitel bezavarhat, mivel annak már van nyoma, és így tulajdonképpen nem is 2, hanem 3 hiteletek lenne, az már sok lehet, mert a fizetésetek nem túl magas.


Az, hogy folyamatosan bombáznak ajánlatokkal, semmit nem jelent.

Mi levélben kapjuk ugyanezt, de az apróbetűs részben szerepel, hogy ez nem minősül ajánlattételnek, és a hitelbírálat jogát fenntartják.

Pl. apukámnak volt régen Providentje, azóta is kap évente 1-2 levelet, hogy vegyen fel fél milliót. Hozzáteszem, eü. okok miatt évek óta segélyen él, tehát nincs is jövedelme.

Másik banknál meg személyi hitele volt, azóta is bombázzák levelekkel, hogy ilyen-olyan kedvező ajánlatuk van számára.

Szóval ez nem jeleti azt, hogy meg is kapod.

HA már törlesztesz 25 ezret, akkor szerintem még egy 25 ezrest nem fognak megadni.


Ez megint saját tapasztalat, nem a levegőbe beszélek. A páromnak egyedül van akkora jövedelme, mint nektek kettőtöknek, és egy 20 ezres hitele volt. Úgy akart egy nagyobat felvenni, hogy abból kifizette volna az előző hitelt, tehát az a törlsztő ki is esett volna. Persze ezt a banknak nem kötelessége elhinni.

De az a lényeg, hogy a kb. 260 ezres fizetésére, amiből törlsztő után is marad min. 240, nem adták meg neki az 1 milliót, vagyis 2-3 bank kapásból elutasította, indok nélkül.

2016. júl. 7. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!