Hitel az örökölhető?

Figyelt kérdés

Anyám teli van tartozással,lakás kölcsön,személyi kölcsön, a hitel.

Ha ne adj isten lesz vele valami ez mind rám száll?

Már külön élek saját lakásba van egy egy hónapos gyerekem és feleségem 25 éves vagyok meg van egy 22 éves öcsém


2016. júl. 3. 21:12
 1/7 anonim válasza:
Örökölhető. Rád és az öcsédre száll.
2016. júl. 3. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Sajnos igen. Öröklődik.
2016. júl. 3. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
92%
Viszont nem vagy köteles elfogadni az örökséget. Akkor a tartozások sem érintenek.
2016. júl. 3. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
91%

Pontosan, örökölhető, de nem vagy köteles örökölni.


A hagyaték eljárás során számba veszik az örökséget és a kötelezettségeket (hitelek, tartozás a szolgáltatók felé, etc). Az örökösök pedig nyilatkozhatnak, hogy szeretnék e az egészet, vagy lemondanak az örökségről. Ha nem mondanak le, akkor ki kell fizetni a tartozásokat, és persze megkapják az örökséget is.


Ha lemondanak, akkor az öröklődési sorban következő örökösnek teszik fel ugyanezt a kérdést, ez egészen addig megy, amíg a végén az állam már nem mondhat le az örökségről, ilyenkor egy állami felszámoló eladja az örökséget, ami pénz befolyik, abból meghatározott sorrendben fizeti a tartozásokat, akinek pedig nem jut, az így járt, nem követelhet semmit az örökösökön.

2016. júl. 3. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Örökölhető, nem csak a vagyon hanem vele együtt az adósságok is.

Lemondhatsz róla, de akkor mindenről mivel együtt van a jó s rossz oldala is.

De pl mint anyám apjánál: Volt egy családi háza s tartozás stb. Eladták a házat s tartozás abból fizetve + maradék saját zsebre.

Én azt tudom s látom/tapasztalom az anyám nagyon nem tud bánni a pénzzel... Már 20év alatt eldöntöttem lemondok az örökségről.

Pár éve vált el párjától. Akkor a közös családi ház eladásra került s minden tartozás fizetve lett + vett egy panel lakást.... De elbénzott valamit nagyon, mert van tartozása megint... Miközbe megengedi magának a rengeteg luxust s a hugom segge körbe van nyalva. (plasztikai műtét/jogsi/autó...) bezzeg amikor nekem kellett volna külföldi melóhoz kijutásra kis pénz akkor jöttek a kifogások. Amikor nem volt képbe meló, akkor meg hitegetett így segít-úgy segít. Aztán magam kapargattam.

Mielőtt igen vagy nem -et mondasz az örökségre informálódj melyik éri meg.

2016. júl. 4. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Általában csak a devizahiteleknél nagyobb az adósság, mint a lakás értéke, forinthiteleknél nem. Nem szoktak több forinthitelt adni, mint amennyit a jelzáloggal terhelt lakás ér. Esetleg célszerű lenne anyukáddal megbeszélni a sok hitelt, és hogy tudsz-e neki segiteni a dolgok rendezésében, ha az öcséd már keresőképes, akkor ő is segithet esetleg, mindenkinek jobb lenne rendezni a dolgokat. Bár szerintem nyukád még nem olyan idős...
2016. júl. 5. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha figyelmesen olvasod, akkor a jelzálog hitel (aka lakás kölcsön) mellett akad a kérdezőnél személyi kölcsön és egyéb hitel is, ilyenkor nem ritka, hogy némi tartozás is halmozódgat a szolgáltatók felé, egy régi vidéki ingatlannál nagyon gyorsan el lehet érni azt a szintet, hogy a hitelek és egyéb tartozások meghaladják az ingatlan árát (vagy legalábbis annyira megközelítik, hogy már nem biztos, hogy egy 5 milliós lakást egy 4.8 milliós hitel mellett megéri örökölni, és a pár száz ezer forintért nyakadba venni a rengeteg hajcihőt, amivel az eladás, a hitelek rendezése, etc jár)
2016. júl. 5. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!