Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Kamatot szeretném kiszámolni,...

Kamatot szeretném kiszámolni, segítene valaki?

Figyelt kérdés
Van egy 50ezer forintos hitelkeretem. A THM 38.80%, azt mondták ahány napra felveszem, annyira kell lebontani. Ha én felveszek belőle 20ezret 9 napra, akkor mennyit kell visszafizetni? Mi az a kamatláb? (22%)
2016. jún. 30. 15:13
 1/3 A kérdező kommentje:
Ha én jól számoltam 23 ezer körül kell visszafizetnem.
2016. jún. 30. 15:20
 2/3 anonim ***** válasza:

20000 * 0.388 * 9 / 365 = 192 forint lesz a plusszban fizetendő rész. Kíváncsi vagyok neked hogy jött ki a ~3 ezer forint.

A felvett összegen felül visszafizetendő összeg több elemből épül fel, ennek egy része a 'kamat' ( kamatláb), de végül az összes költség után ( amit a bank kitalál bármilyen néven) 38,8% lesz a tényleges többletvisszafizetésed ( évi 38.8%).

2016. jún. 30. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 xswerdy ***** válasza:

A kamatláb az a kamat, amit fizetned kell a hitelre. A THM ettől két okból tér el. Egyrészt azért, mert hamarabb kell visszafizetned, mint 1 év, másrészt azért, mert egyéb költségek is lehetnek (pl. egy egyszeri díj minden esetben, ha igénybeveszel bármennyit is a hitelkeretből.


A THM ismeretében nem tudod kiszámolni, hogy mennyit kell visszafizetned, csak a kamat, és egyéb költségek ismeretében. (A hirdetmény leírja, hogy a THM számításánál hogy kalkuláltak. Pl. úgy, hogy a hitelkereted felét veszed mindig igénybe a hónap közepétől a következő hó eleji fizetésig).


Tehát ha nincs más költség, csak ez a kamat, akkor a 20.000 Ft 22%-a 4400 Ft, de az az éves kamat lenne, ennek a 9/365-e: 108,50 Ft fizetendő 9 napra. De felteszem, hogy más költség is van, hiszen elég nagy a különbség a kamatláb és a THM között.

2016. júl. 1. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!