Hitel diákoknak?

Figyelt kérdés

Tehát jelenleg diákmunkát végzek, gyakornok vagyok félállásban egy cégnél (így nem keresek túl sokat a leigazolásra). Itt két hónapja dolgozom, előtte decemberig volt főállású munkám (tehát nem diákmunka).


1-2 héten belül kellene kb. 6-700 ezer forint. Lehetséges egyáltalán ilyen körülményke között hitelt igényelnem? Milyen megoldások lehetnek?


2016. jún. 27. 15:36
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem lehetséges - így nem fognak adni a bankok: min. 3 hónap folyamatos munkaviszony kell.


Ha jól gondolom, akkor nem vagy már felsőoktatási intézmény tanulója sem - tehát a szabad felhasználású diákhitel sem jöhet szóba.

De ha félállásban dolgozol, akkor miből is fizetnéd vissza? (pont ezért nem adnak a bankok)

2016. jún. 27. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

1. félállásban is keresek annyit, hogy vissza tudom fizetni (+letétbe kell a pénz, azután előkészített céges partnerszerződésem van, amiből simán visszafizetem).


2. abszolutóriumom van, elvileg akkor már nincs jogviszonyom.


3. a diákhitel 1 félévente max 250ezer forint és csak októberben utalnák.


Tehát akkor semmilyen opció sincs, semelyik pénzügyi intézetnél sem?

2016. jún. 27. 16:25
 3/3 anonim ***** válasza:
Kérj a barátoktól, rokonoktól. A bankok csak rendszeres jövedelemre adnak hitelt határozatlan munkaviszonynál.
2016. jún. 27. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!