Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Átvert a Tesco és a Budapest...

Átvert a Tesco és a Budapest Bank?

Figyelt kérdés
Vettem 2 hete egy tévét 0% THM-re.100.000 ft hitelkeretet kaptam,ebből vásároltam.Direkt megkérdeztem az ügyintézőt,hogy a THM nem fog változni a továbbiakban?Azt mondta,hogy végig 0 marad.Ennek ellenére ma megkaptam a szerződést,amin 40,34%THM szerepel,a visszafizetendő összeg pedig 121.000 ft.Szépen átvertek,de lehet hogy csak naív voltam.Rámsóztak 1 hitelkártyát is,amit én nem kértem,de azt mondták,hogy enélkül nem lehet megkapnom a hitelt.Ennek 1 éves díja 0 ft.szerintem ezzel is lesz majd kavarás.Mit tegyek?Törődjek bele hogy behúztak?

2016. jún. 14. 17:05
 1/8 anonim ***** válasza:
8%
így jár aki képtelen félretenni egy tv-re. bedőltél egy reklámnak. soha senki nem ad 0%-ra semmit
2016. jún. 14. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%

Az áruhitelt felvetted, a szerződés szerint kell most már teljesítened.


A hitelkártya egy határozatlan időre szóló szerződés, ami ráadásul hitelkeret.

Menj be a bankba és mondd fel a hitelkártya szerződést. A kártyát add vissza.

Ha a kártyát használtad és van tartozásod (vagy akár csak valami díj miatt) azt fizesd ki, mert csak úgy tudják a számlát lezárni, ha nulla az egyenlege.


Ne hagyd annyiban, mert csúnyán eladósodhatsz.

2016. jún. 14. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
66%
Ez a sztori nagyon sántít, valamit nem jól értelmezel, 100e Ft hitelre semmiképpen nem lehet a 2 heti kamat 21e Ft.
2016. jún. 14. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
68%
Ööö ennek mi köze a Tescohoz? (azon kívül, hogy ott vetted a TV-t?!). A BP bank adott neked hitelkártyát, aminek nem olvastad el a részleteit.
2016. jún. 14. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
90%

Lehet, hogy behúztak a csőbe valamivel, bár nem tudjuk, hogy mivel. Mert olyan nincs ám, hogy adnak neked egy áruhitelt szerződés nélkül, majd utána hozzád vágnak egyet valamilyen összeggel. Szerződést még a hitel felvétele előtt kötnötök kell, különben utána a bank futhatna a pénze után.


Az én tippem a következő:

Felvetted ezt a 0% THM-es áruhitelt, egy konkrét termékre, konkrét összeggel (nem 100 ezer hitelkeret meg anyám kínja, mert áruhitelnél nincs ilyen). Erről nyilván írtatok is egy szerződést.

Ehhez kaptál egy hitelkártyát, ami független az áruhiteltől, de a bank szeretné rád sózni egy másik termékét, főleg, ha már az áruhitel 0%-os volt. Ennek a hitelkártyának valószínűleg 100 ezer forint a hitelkerete. Kaptál egy kis tájékoztatást, hogy ennyi meg ennyi a THM, és ha x összeget kihasználsz, és y hónap alatt törleszted, akkor mennyi a teljes visszafizetendő összeg. Ez a tájékoztatás kötelező minden hiteltermékhez.

Na most azt nem tudom, hogy ezt a szerződést miért utólag küldték. Mindenesetre a tanulság a történetből, hogy tájékozódni kell, mindent pontosan átolvasni, és akkor nem ér meglepetés, nem kell sírva szaladni a GYK-ra. Mert 99%, hogy nem vertek át, csak 0 pénzügyi ismerettel, meg az értő olvasás gyengeségével az ilyen hitelek tökéletes célpontja vagy.

2016. jún. 15. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Jó lenne tisztázni, milyen szerződéseid vannak. Áruhitel szerződés x hónapra 0 százalékos THM-mel, vagy hitelkártya-szerződés, vagy mindkettő?


Ha két szerződés van, akkor az egyik valóban lehet nulla százalékos áruhitel, kérdés, erre kaptad-e a tévét, vagy a drága hitelkártya-keretre? Ha nem a megfelelő hitelre kaptad, akkor verjed az asztalt, reklamálj. E-mailben, írásban lehetőleg, hogy módosítsák a szerződéseket, te nem a kártyahitelre kérted a tévét, hanem a nullás áruhitelre, és át lettél ejtve.

Ha nem hajlandóak elintézni, akkor a Tescóba vidd vissza a tévét, a pénzt kérd vissza, a hiteleket meg zárd le az ottani pénzügyi partnernél. Ragaszkodj hozzá, hogy nullára jöjj ki, ahogy a vásárlás előtt voltál. Vegyél mindent diktafonra, ami elhangzik, és mondd meg, hogy az MNB-hez fordulsz, ha nem áll vissza az eredeti állapot, mert át lettél verve.


Ha nem hajlandóak ezt megtenni, akkor az MNB-hez kell fordulni a pénzügyi békéltető testülethez.

2016. jún. 15. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
70%
Ne aggódj! Az áruvásárlási hiteled valóban 0 %-os, csak arra ügyelj, hogy mindig határidőre törlessz. A kapott hitelkártyát nem szabad aktiválni, a hitel lejárata után meg kell szüntetni a hitelkártya számlát a BBanknál. Egyébként ha a hitelkártyával költenél ezután annak a kamata a 40,34 %, amennyiben nem fizeted vissza határidőre. Amennyiben azt is visszafizeted határidőre teljes mértékben, akkor nincs utána kamat.
2016. jún. 17. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Lepstok válasza:
0%

Ivgaz már régi a poszt, de azért kommentálom.

A TESCO-ban a hitel osztályon én is meg igényeltem egy ilyen Vásárlói hitel kártyát.

4500 Forint a kártya éves díja.

Az első hónapban 100.000 volt a hitel keretem amit egy hónap után megnöveltek 300.000-re egy végleges névre szóló új kártyával.

Részletre el is vittem egy hűtőt és egy mosógépet aznap (20 hónapra) és a 300.000-ből le is vonták az árát.

Így havi szinten kb 7000Ft-t kellett törlesztenem.

És ténylegesen 0% THM-el.

SZerintem te simán a kártyával fizettél és nem részletre az ügyintézővel kötöttél rá szerződést...

2018. szept. 13. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!