Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Nagy értékű hitelt, fedezettel...

Nagy értékű hitelt, fedezettel lehet-e rövidlejárattal felvenni úgy, hogy ne bukjunk sokat?

Figyelt kérdés
A 40 milliót érõ ingatlan felébõl szeretném a testvéremet kivásárolni, de nincs 20 millióm. Ehhez szeretnénk hitelt felvenni, és amilyen gyorsan lehet, a házat felújítás után eladni. Van olyan ésszerû hitel, amivel nem járunk rosszul?
2016. máj. 19. 15:20
 1/10 anonim ***** válasza:

Bármilyen jelzáloghitel megfelelő lehet. Rövid kamatperiódust válassz, akkor alacsonyabb a kamat, a futamidő legyen minél rövidebb.


Az előtörlesztés díjára ez a szabály vonatkozik, emellett készülj arra, hogy ha a kezdeti költségeket elengedték, és nem tartod meg a hitelt legalább pár évig, akkor azokat vissza kell fizetni. (Pl. ha van ingyenes értékbecslés, annak lehet olyan feltétele, hogy legalább 3 évig fenn kell tartani a hitelszerződést, különben visszakérik a díját).



25. § (1)71 Jelzáloghitel előtörlesztése esetén a hitelező jogosult az előtörlesztéshez közvetlenül kapcsolódó, esetlegesen felmerült, méltányos költségeinek megtérítésére. Az érvényesített költségek összege nem haladhatja meg a hitelező pénzügyi veszteségét és mértéke - a (2) bekezdésben meghatározott eltéréssel - nem haladhatja meg az előtörlesztett összeg 1,5 százalékát.

(2)72 Jelzáloglevéllel finanszírozott kölcsönszerződés esetén - ideértve a jelzálog-hitelintézet által refinanszírozott kölcsönszerződést is - a hitelező jogosult az előtörlesztéshez közvetlenül kapcsolódó, esetlegesen felmerült, méltányos költségeit az (1) bekezdésben meghatározott mértéket meghaladóan is érvényesíteni, ha az előtörlesztés olyan időszakra esik, amikor a jelzáloghitel kamata rögzített vagy változó kamatú és az előtörlesztésre a kamatperióduson belül kerül sor. Az érvényesített költségek mértéke ebben az esetben nem haladhatja meg az előtörlesztett összeg 2 százalékát.

(3) Az (1) vagy a (2) bekezdésben meghatározott költségen felül a hitelező az előtörlesztés során semmilyen további fizetési kötelezettséget nem írhat elő.

(4)73

(5)74 Nem illeti meg a hitelezőt az (1) vagy a (2) bekezdés szerinti költségtérítés, ha az előtörlesztés visszafizetési biztosítékként kötött biztosítási szerződés alapján történt.

(6)-(7)75

(8)76 Ha a fogyasztó jelzi előtörlesztési szándékát, a hitelező köteles papíron vagy más tartós adathordozón a fogyasztó rendelkezésére bocsátani az előtörlesztésre vonatkozó információkat, annak következményeinek számszerűsítését és a következmények megállapításánál alkalmazott ésszerű és indokolható feltételezéseket, ideértve a 24. § (1) bekezdés vagy az (1) és (2) bekezdés szerint érvényesíthető költségeket és azok megállapításának módját is.

2016. máj. 19. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A legtöbben úgy indulnak neki a hitelnek - már akik képesek gondolkodni - hogy minél rövidebb legyen a futamidő.

Ez ésszerű, nyilván hamarabb túl akarunk lenni a dolgon.

De a legtöbb embernek ez nem jön össze, egyszerűen nem bírja fizetni.

És a bankok sem hülyék, nem mennek bele akármibe.

Hiába szeretnél rövid futamidőt, a fedezet nem elég, hiszen nem adhatod el a házat, amíg hiteled van. Szóval a törlesztő kiszámításánál a bank csak a jövedelmedre támaszkodik.

Ezt pedig nem az ügyintéző dönti el, hanem a program - elég szigorú kritériumok alapján.

Mennyi a jövedelmed?

Bár nem tudok rólad semmit, de úgy tippelem, nem túl sok.

Hiszen ha felsővezető lennél több százezres vagy milliós fizetéssel, akkor nem okozna gondot, néhány év alatt félretennél ennyit.

Ha van egy átlagos 100-200 ezres fizetésed, arra tudod, milyen hitelt kapsz?

Minimálisat, legalábbis a céljaid eléréséhez keveset.

A 200 nettó megvan?

Abból jó, ha 60-80-at engednek törleszteni.

20-30 éves futamidőre kapod meg.

Ha az életkorod engedi, mert a hitel lejártakor nem lehtsz idősebb 65 évnél.

Persze mellette fizethetsz többet, tényleg a jövedelmedtől függ.

2016. máj. 19. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Fúh, ezek nem túl jó hírek :(

Köszönöm a válaszokat.

2016. máj. 19. 19:04
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha megírod, mennyi a jövedelmed, meg tudom mondani, van-e jó megoldás.
2016. máj. 19. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nekem semennyi, a férjem a pénzkersô, kint élünk, ráadásul ô külföldi állampolgár. De ô eleget keres a hitelfelvételhez, csak sajnos nem eleget, hogy félre tudtuk volna tenni a 20 milliót.
2016. máj. 19. 20:00
 6/10 anonim ***** válasza:

Külföldi állampolgár eleve nem kap hitelt, legalábbis nem magyar banktól jelzáloghitelt.

Eleve minden egyes hitel bírálatánál leírják az alapvető feltételeket, és a magyar állampolgárság le van írva.

Van olyan bank, amely kiemeli, hogy ha külföldi állampolgárról van szó, akkor magyar társigénylő bevonása szükséges, de ha neked nincs jövedelmed, akkor ez bukta.

Mert ha ő egy olyan ország állampolgára, amivel nincs olyan kapcsolat, hogy egy több tízmilliós hitelt be tudnának hajtani rajta, akkor Rajtad hajtanák be, de ugye nincs miből. A bank így nem lát garanciát arra, hogy az országban marad, és valaha is visszafizeti a pénzt.

Te meg 30 milliót (mert ugye 20 millió + kamatok) egy átlagos fizetésből soha az életben nem fogsz visszafizetni.

Tudtommal 150-160 ezer ft a magyar átlagkereset. Ebből a bank letiltat kb havi 50 ezret - persze ha elsz egyáltalán majd munkád, és fogsz ennyit keresni.

Akkor évi 600 ezret tudsz visszafizetni.

10 év alatt 6 milliót, a 30 millió meg 50 év alatt telne le, de a végrehajtás költségei miatt ez inkább 60-70 év.

Nincs az az épeszű ember vagy pénzintézet, ami erre hitelt adna.

Az első, ami egy ilyen ügyről beugrana az embereknek, hogy ennyi pénzzel az ember lelép az országból, és a világ másik végén új életet kezd.

Ne haragudj, nem ismerlek, nem ítélkezem, de ez túl sok pénz ahhoz, hogy ilyen feltételekre megadják.


És még most jut eszembe egy elég fontos információ.

Itt ugye nem elég, hogy te meg a férjed ezt szeretnétek. Itt a testvérnek nagyon komoly szerepe van, ha a ház fele az ő nevén van.

Hozzá kell járulnia a jelzáloghoz, bele kell egyeznie, hogy ha nem tudtok fizetni, akkor elárverezik a házat, és ő nem tehet semmit.

nem tudom, milyen a viszonya a férjeddel, de egy külföldi állampolgárral minden sokkal bonyolultabb, bürokratikusabb, hiszen ha kilép az országból, megszünteti az itthoni lakcímét, még egy bírósági idézést sem lehet neki kézbesíteni.


Itt a legeslegkézenfekvőbb megoldás az, hogy el kell adni a 40 milliós ingatlant, a pénzt megfelezni, és 20 millióból már nagyon jó családi házakat lehet kapni, persze nem a Rózsadombon, de én nem is vágyom oda.

Ha meg a 20 millió kevés, akkor 20 millás önerővel már sokkal jobb esélyekkel indultok egy új hitelnél, és nem vagytok másokra utalva, illetve nem mások vagyonával játszotok, csak a sajátotokkal.

2016. máj. 19. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

No, akkor tegyük tisztába a dolgokat, mert sok itt az "önjelölt hitelszakértő" és elég sok a téves infó.


Lakásvásárlásra kaphat külföldi állampolgár is lakáshitelt Magyarországon, ha alkalmazott státuszból kap jövedelmet és az folyószámlára érkezik (az sem gond, ha külföldi folyószámlára)


Mivel a fele ingatlan már a Tiéd, így semmi akadálya nincs a résztulajdon kivásárlásának hitelből.


Olyan bankot kell választani, amelyik nem kéri vissza az induló költség kedvezményeket akkor sem, ha akár egy éven belül visszafizeted a teljes hitelt és a hitel lezárási költsége is alacsony.

Úgy számolj, hogy a 20M Ft hitel havi kamata kb 65.000Ft, ezt addig kell fizetned, amíg a hitelszerződés él. A kezdeti költség és a lezárási költség megoldható kb 100E Ft-ból.

Ha ez nektek elfogadható, akkor kérésre tudok segíteni.

2016. máj. 19. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Mintha ez így, csettintésre működne...

Ne áltasd magad, de másokat sem.

Nem önjelölt hitelszakértő vagyok, de nem is ezen az oldalon gyűjtöm az információkat.

Saját tapasztalatom van, több irányból, több banktól, több hitelből.

2016. máj. 20. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A dolgok valóban nem csettintésre történnek, de aki ért hozzá, tudja, hogyan és hol kell elindulni, melyik bankokat kell elkerülni. Tény, hogy igen sok bankban büntetik, ha idő előtt fizeted vissza a hitelt az induló költségek visszafizetésével, de van pár bank, ahol ez nem így van. A bankok többsége 1-1,5% díjat számol fel azért, ha végtörleszted a hitelt, de van, ahol ennek a töredékével is megoldható.


Én sem innen szerzem az infókat, inkább csak megosztom a tudásom:).

2016. máj. 20. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm, megbeszélem a férjemmel és visszajelzek.

...persze a legjobb az lenne, ha eladnánk gyorsan a házat (lenne rá most érdeklődő), és mindenki kivenné a részét belőle, csak az a baj, hogy a testvérem nem akarja eladni, semmiben nem ért egyet, csak az ellenkezőjét csinálja, amit én szeretnék. így bíróságon van az ügy, csak gondoltam, ha ezt az utolsó esélyt megragadná, vissza lehetne vonni a pert...

Na de ez már az én problémám...

2016. máj. 20. 12:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!