Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Debreceni Egyetemre megyek,...

Debreceni Egyetemre megyek, milyen bankszámlát nyissak?

Figyelt kérdés
Nővérem a szegedi egyetemre ment es ott neki csak OTP-s volt jo. Vsn itt is valami ilyen, vagy igazabol mindegy?

2016. máj. 17. 09:49
 1/8 anonim ***** válasza:
13%
Majd az egyetemen nyitnak neked. Addig felesleges, ha nincs rá szükséged.
2016. máj. 17. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
73%

Nem fognak neki nyitni, magának kell elintéznie. Szerintem Erste-set érdemes nyitni, mert bankfiók van a közelben (Kémia épületben) és 3 ATM is van az egyetem területén: főépület, elmeleti tömb, kémia épület


Bár aattól függ, milyen kar. Pl a jogi kar ki van helyezve. De ha BTK vagy TTK, orvosi akkor érdemes Erste-set kötni, mert ezek a központban vannak, mármint a karok, ott pedig van bankfiok ês ATM is, ahogyan írtam is.

2016. máj. 17. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Jó vastag bankszámlát nyiss...:)
2016. máj. 17. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
87%

Az első válaszoló nyilván nem jár vagy járt egyetemre, ennyi sütnivalóval.


Hogy lehetne bárki másnak nyitni számlát?

Jó pár jogszabály szigorúan kizárja.


Számlát nyitni mindenki saját nevében jogosult, afelett rendelkezni (kivéve a meghatalmazás esetét), azt megszüntetni a számlatulajdonos jogosult.

2016. máj. 17. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
88%

www.bankmonitor.hu és www.bankracio.hu

Itt találsz kalkulátorokat, hogy a te használati szokásaid mellett melyik éri meg neked.

Utána nézd meg a bankok honlapján is (mert az a hiteles forrás) és ne csak a rövid leírást, hanem a részletes hirdetményt is.



Debrecenben nyilván minden nagy illetve közepes méretű banknak van fiókja.

Az, hogy milyen messze van az egyetemtől teljesen mindegy, fiókba alig kell járni, a legtöbb ember mindent netbankban intéz, főleg a fiatalok.


Olyan pedig nincs, hogy az SZTE-re csak az OTP felel meg. Az egyetemnek semmi köze, hogy ki melyik banknál nyit számlát. És amit a hallgató megad számlaszámot, oda utalják amit kell.

2016. máj. 17. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Koszonom szépen a válaszokat! :) jogi karra fogok menni, de most nyári munka miatt lenne szükségem számlára. De akkor ezek szerint mindegy milyet nyitok :)
2016. máj. 17. 13:27
 7/8 anonim ***** válasza:
Erste Bank, és OTP Bank fiók van az Egyetem területén, mindkettő a kémia épületben az Egyetem téri campuson.
2016. máj. 17. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Mindefy, de érdemes Erstet, a jogi kartól 2 percre van ATM-jük.
2016. máj. 18. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!