Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » CSOK kérdés.2 év TB támogatásn...

CSOK kérdés.2 év TB támogatásnak számít, ha abból 1-2 hónapot magam fizetek?

Figyelt kérdés
Jövőre szeretnénk felvenni, ha még lesz. (fiatalok vagyunk, akkor esküszünk) A páromat épp kirúgták, így most állást keres, de még nem jogosult az álláskeresési járadékra. (nem azért, mert munkakerülő volt eddig, hanem mert, mint említettem, fiatal, pályakezdők vagyunk) A kérdés, hogy TB támogatásnak számít, ha a keresés alatt maga fizeti a TB-t? Mert elvileg 2 év támogatott, abból fél év munkából eredő biztosításnak kell lennie legalább az egyik félnek. Ez mondjuk lehetek én is, nekem eddig nincs megszakadás benne (nem is valószínű, hogy lesz, mert hiányszakmám van) de gondolom előnyös lenne, ha mindkettőnknek folyamatos lenne a 2 év. Másik kérdés, mert oktalan vagyok, hogy a (CSOK) hitelnél önerőnek számít-e a telek? Becsült értéke olyan 6 millió. (Igazából nem tudom, mert örököltem, akkor alábecsülték, hogy kevesebbet kelljen utána fizetnem, de volt érdeklődő, aki 8-ért vitte volna. A 6 reális lehet)
2016. máj. 16. 14:46
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem rendezett jogviszony kell, hanem biztosítási jogviszony. Eü szolgáltatási járulék fizetése nem keletkeztet biztosítási jogviszonyt.
2016. máj. 16. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Tehát, ha jól értem, munkából, vagy hallgatói jogviszonyból kell származnia a 2 évnek is? A felmondás után, ha jól tudom 45 napig marad meg a biztosítási viszony, ha addig kap munkát, az folyamatosnak fog számítani? Vagy a maximális 30 nap (amit a CSOK szabályoknál írnak megszakításként) a kirúgás napjától számít? És akkor mi különbözteti meg a kívánt 180 napot, a 2 évtől? Nem egészen világos.
2016. máj. 16. 14:57
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem áll 45 napig a biztosítás, az megszűnik a munkaviszony megszűnésekor. Ebben a 45 napban sem biztosított, csak eü szolgáltatásra jogosult.
2016. máj. 16. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!