Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha a hitelem azon felénél...

Ha a hitelem azon felénél járok, amikor már csak tőkét törlesztek, érdemes-e lezárnom a hitelt ha van miből, de nincs miért?

Figyelt kérdés

20 évre vettem fel forint hitelt, 2004-ben. már csak tőkét törlesztek, a kamatokat szépen kifizettem. 2,5 millát vettem fel, most akkor már csak 2 millió van hátra, havi 24,5-et fizetek még ugye 8 évig.

ha most lenne 2 millióm, fizessem ki - nem akarom eladni a lakást, de utálom már a HITELEKET...

vagy ez lenne a legnagyobb baromság, és inkább tegyem be a pénzt bankba, aztán törlesszem a 24,5 ezret, hisz már a kamatokat előre oda adtam a banknak...

mi a véleményetek?

pénzügyi szakemberek és szívből, de legfőképpen észből élők is válaszolhatnak :)

minden hozzászólást köszönök :)


2016. máj. 6. 01:12
 1/8 anonim ***** válasza:

A leírásod alapján Te is abban az általánosan elterjedt téveszmében vagy, hogy a hiteleknél "először a kamatokat kell kifizetni" és utána már csak a tőkét. ILYEN NINCS! A hitelek nem így működnek. Nem az a "legnagyobb baromság", ha végtörleszted a hitelt, hanem az a mondat, hogy "már a kamatokat előre oda adtam a banknak".


Itt találsz cikkeket a témáról, talán segít megérteni, miért gondolkodsz rosszul:


[link]


[link]


A megadott adatok alapján neked brutál drága hiteled lehet, ha 20 éves futamidővel a 2,5M Ft hitelre a havi részleted 24.500Ft (Ez 10% fölötti hitelkamattal jön ki) A legjobb döntést akkor hozod, ha ettől a hiteltől azonnal megszabadulsz és egy összegben visszafizeted a fennálló tőketartozást, ami viszont valamivel kevesebb lesz, mint 2M Ft.

2016. máj. 6. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
61%

Jesszusom, ez komoly? Kiszámoltam: amennyiben minden hónapban egyenlő részletet fizetsz, akkor a felvett 2,5 millió ft-ra összesen 5.880.000 ft-ot fizetsz vissza!


"vagy ez lenne a legnagyobb baromság, és inkább tegyem be a pénzt bankba,"


Na, inkább az lenne a butaság, ha betennéd a bankba - hiszen ott most szinte semmi kamatot nem kapnál rá.


Mindenképpen az lenne a jó megoldás, hogy ha van rá lehetőséged, minél hamarabb kifizetni. Jöhet bármilyen nehézség, s ha valamiért nem tudsz fizetni, végrehajtás viszi a bank a lakást is.

2016. máj. 6. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Így van ahogy előttem írták, ez nagyon drága hitel.


Ha nem akarod eladni a lakást (igazad van, egy lakás nagy érték és sokkal nehezebb a mai árak mellett vásásrolni mint korábban), akkor vegyél fel egy másik olcsóbb hitelt.

Abból pedig fizesd ki végtörlesztéssel a meglévőt.


Mostanában nagyon alacsony kamatokkal hiteleznek a bankok és a leírásod alapján jó adós vagy. (Bár én csak azt látom amit leírtál.)


Keresd meg a neten a legjobb ajánlatot és menj be az adott bank egy fiókjába.

Vagy hitelkiváltó kölcsön vagy személyi hitel lesz a megoldás.

2016. máj. 6. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

8.41-es, a személyi hitel biztosan nem jó megoldás, mert az szintén drága.

Ha a kérdezőnek van most 2M Ft-ja, akkor a legjobb döntés a végtörlesztés, de ha nincs, akkor mindenképpen a hitelkiváltás a jó megoldás, mert ennél mindenhol csak olcsóbb hitelek vannak. Valószínűleg ez nem egy lakáshitel, hanem szabadfelhasználású jelzálog hitel, de azok között is bőven találni olcsóbbat.

2016. máj. 6. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Olyan NINCS, hogy először kifizetés a kamatokat, utána a tőkét.


Kamatot mindig az éppen aktuális tőketartozás után fizetsz, és lakossági hiteleknél MINDIG az első hónaptól törlesztesz tőkét is, különben sosem fogyna el a hitel.


Elszomorító, hogy ennyire nincsenek tisztában emberek alapvető dolgokkal sem, aztán persze bedőlnek olyan baromságoknak, hogy a bankok semmiből teremtenek pénzt, meg hasonló hülyeségek.

2016. máj. 6. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Koplárovics Béci ***** válasza:

Nem hiszem, hogy a kérdező szó szerint értette volna ezt a kamtot fizet-tőkét fizet dologot. Általában azért szokták így mondani, mert a hiteltörlesztés elején valóban lényegesen nagyobb a kamatra fordított rész a törlesztőből, a hitel vége felé pedig lényegesen magasabb lesz a tőkére fordított rész. Erre szokták azt mondani, hogy kamatot fizet vagy már tőkét fizet.


Nem teljesen pontosan számolva akkor éri meg előbb lezárni a hitelt, ha a lezárásra fordított pénz kevesebb (nem biztos, hogy csak a tőketartozást kell kifizetni, lehet lezárási díj is), mint amit még törleszteni kéne. Kicsit pontosabban azzal is kéne számolni, hogy a meglévő pénzt a hátralévő futamidőre befektetve is kevesebbe kerülne vajon a lezárás? Persze a jelenlegi kamatokkal 8 év alatt se lesz túl sokkal több.

2016. máj. 6. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

2004-ben jelzálog alapú, állami kamattámogatásos Forint hitelt vettem fel az akkor még ELLA (Első lakáshitel Orsz.Tak.Bank)-nak nevezett pénzintézettől, ami most AXA, és majd év végén OTP lesz.


akkor 23.700 Ft-ot törlesztettem 2009-ig, akkor kaptam egy levelet, hogy a világgazdasági válság miatt 28.000 Ft lesz a havi törlesztőm. a következő 5 éves kamatperiódus 2014-ben lejárt, azóta 24,5e Ft.


miért csodálkozik mindenki? ez egy teljesen normális forinthitel.

miután az MSZP idejében elindult a kedvezményes hitelezés, aztán 2003. dec.22 után ezek a hitelkamatok voltak.


[link]


én nem mertem kockáztatni devizahitelben, hisz van az a mondás, mindenki abban a pénznemben adósodjon el, amiben kapja a fizetését. 2004-ben 24 évesen féltem attól, amit most megérzett az a 2 millió adós, akiket az állambácsi az adófizetők pénzén próbál kihúzni a slamasztikából - mondjuk én a biztonságot így fizetem meg, ahogy mondjátok, jó drága hitellel...


legalább a jelzálogom csökken, a devizásoké meg csak több és több lett az elmúlt években... itt is a különbség.


nem tudom ez a kamat és tőke hogyan zajlik, kábé úgy néz ki, hogy korábban a huszonakárhány ezerből egy 6-7e Ft ment a tőkére. most meg már több.


most az adatok nem pontosak, elő kell vennem a banki kivonatokat, de ha közületek van, aki jól ért ezekhez a pénzügyi dolgokhoz, és érdekli, annak szívesen átküldöm a papírjaimat, hogy a szemének hihessen :) meg jól jön minden szakértői tanács :)


úgy értettem a kamatokat kifizettetem, hogy 20 évből 12 évig a 2,7-ből kifizettem 0,7 milliót, és a maradék 8 évben a fennmaradó 2 milliót fogom (havi 24,5ezerből ugye) akkor azért érzékelhető, hogy a KAMATOK IGEN NAGY RÉSZÉT fizettem eddig ki.


még egy gondolat. ha most lezárnám a hitelem, újból átszámolnák a futamidőt, és lehet, kevesebbet kellene visszafizetnem, mint a tőke?

2016. máj. 12. 14:12
 8/8 A kérdező kommentje:
JA ÉS KÖSZI MINDENKINEK A HOZZÁSZÓLÁST :)
2016. máj. 12. 14:14

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!