Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hitelbírálat során a jövedelem...

Hitelbírálat során a jövedelemigazolásnál mit vizsgál a bank?

Figyelt kérdés
Házat szeretnénk venni, előzetes hitelbírálat szerint minden rendben lesz, amíg gyeden vagyok. A hiteligény benyújtásakor még így is van. Munkáltatóim rendben, a rajta szereplő összeggel együtt, de bírálat közben lejár valószínűleg a gyedem és gyesen leszek. Ezt ilyenkor nézik? Vagy csak az igazoláson lévő adatok hitelességét vizsgálják.
2016. máj. 3. 15:17
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Mondjuk, ha hivatalosan is bejelentem, hogy visszamegyek dolgozni.
2016. máj. 4. 10:15
 12/15 anonim ***** válasza:
A bankok azt nézik, hogy hiteligénylés előtti hónapokban mennyi volt a fizetésed. Nem érdekli őket, hogy 3 évvel mennyi volt és az sem, hogy fél év múlva mennyi lesz. A gyedet is csak kiegészítőjövedelemnek fogadják el, ott viszont az a faramuci helyzet áll fent, hogy ugye határozott idejű. Van amelyik bank ezért úgy számol vele ilyen esetben mintha nem lenne, van amelyik a gyes összegét veszi figyelembe és van, ahol visszamenőleg megnézik az utolsó 3/6 hónapot. De a férjed fizetése önmagában nem elég a hitelhez? A gyed, gyes általában nem szokta hitelbírálatnál kihúzni az embereket a vízből, az a banknak jó-jó, hogy van, esetleg egy minimálissal több hitelt adnak vagy jobb adósbesorolást, így kedvezőbb a kamat, de sokat nem oszt, nem szoroz. Az meg végképp nem számít, hogy mit fogsz majd csinálni, hogy hol és mennyi fizetésért fogsz dolgozni.
2016. máj. 4. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
A gyedel megnézték azzal jó, mondták a bankba hogy ne most váltsak munkát, ami tiszta sor, de azt azért nem gondoltam volna, hogy ha mondjuk visszamegyek arra a munkahelyemre dolgozni ahonnan eddig a gyedet kaptam, tehát nem egy új melóhelyre, akkor ők ha már előre is számolnak és nem csak azt nézik, hogy mi volt az előző 3 hónapban akkor a gyessel számolnak csak. A gyesre kevesebb hitelt kapnánk egyébként, ezért is időzítettük úgy hogy még a gyed alatt be tudjuk adni és ha muszáj akkor visszamegyek. Anyagilag (tudom a bankot ez nem érdekli) jobban jönnénk ki a hitellel mint most az albérlettel, tehát nem az lenne, hogy túlvállalnánk magunk, inkább fellélegeznénk (tudom a a bankot ez nem érdekli)
2016. máj. 4. 10:44
 14/15 anonim ***** válasza:
A bank azért nem számol egy jövőbeni ígérettel még akkor sem, ha azt "hivatalosan" bejelented, mert ha közbe jön valami, ami miatt mégsem tudsz visszamenni, akkor neki úgy kell számolni, hogy a legrosszabb esetben is - ami jelen esetben a GYES - megfelelj a hitelezési szabályainak.
2016. máj. 4. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
És ha lemondom a gyest akkor meg munkanélkülinek vennének ezen elv alapján hiába van folyamatos munkaviszonyom? ez érdekes :(
2016. máj. 4. 12:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!