Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hitelbírálat során a jövedelem...

Hitelbírálat során a jövedelemigazolásnál mit vizsgál a bank?

Figyelt kérdés
Házat szeretnénk venni, előzetes hitelbírálat szerint minden rendben lesz, amíg gyeden vagyok. A hiteligény benyújtásakor még így is van. Munkáltatóim rendben, a rajta szereplő összeggel együtt, de bírálat közben lejár valószínűleg a gyedem és gyesen leszek. Ezt ilyenkor nézik? Vagy csak az igazoláson lévő adatok hitelességét vizsgálják.
2016. máj. 3. 15:17
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Ilyesmire gondolok, hogy rákérdeznek-e arra, hogy szándékozom-e visszamenni ide, mármint a munkáltatómnál. Dolgozni természetesen fogok csak nem itt csak addig amíg nem zongoráztuk le a hitelt nem váltok munkahelyet.
2016. máj. 3. 15:24
 2/15 anonim ***** válasza:
52%
Nem veszik figyelembe a legtöbb helyen a gyest és a gyedet, legfeljebb kiegészítő jövedelemként. Amikor a jövedelem-arányos törlesztőrészletet számítják, egyik sem számít be, csak a párod igazolt jövedelme. Majd ha visszamentél dolgozni határozatlan idejű munkaviszonnyal, akkor fog számítani, mennyit keresel. Egyelőre nagyjából nullának számít.
2016. máj. 3. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
52%
A gyedet nem fogadják el önálló jövedelemként éppen azért, mert csak határozott ideig kapod. A jövedelemigazoláson pedig a munkáltatónak fel kell tüntetni, hogy gyedet kapsz.
2016. máj. 3. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Az előzetes hitelbírálatot gyeddel végezte az otp, úgy hogy kiegészítő jövedelemként elfogadja azzal hitelképesek vagyunk bőven, a kérdésem nem erre vonatkozott igazából, hanem arra, hogy mondjuk ha a munkáltatómat felhívják akkor miket kérdeznek tőle vajon. Megkérdezik-e azt, hogy jeleztem-e hogy a gyed lejárta után visszamegyek dolgozni meg ilyenek
2016. máj. 3. 19:18
 5/15 anonim ***** válasza:
26%
Nem érdekli őket, úgysem számítják be a gyedet. Meg amúgy is mit számít? Ha oda nem mégy vissza, majd visszamégy máshová.
2016. máj. 3. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Egy bank mindig a megadott adatokkal kalkulál. Kiegészítő jövedelemnek tekinti a GYED-et és a GYES-t is. Ha már a határon vagy a GYED-del, akkor a GYES-t fogja számolni, azzal nem foglalkozik, hogy vissza is mehetnél dolgozni.
2016. máj. 3. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, és ha már mondjuk bejelentettem, hogy vissza szeretnék menni, akkor ezt csak figyelembe veszi?
2016. máj. 4. 08:59
 8/15 anonim ***** válasza:
Nem, semmilyen jövőbeni tervet nem vesznek figyelembe.
2016. máj. 4. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Nem tudja figyelembe venni, hogy majd visszamész majd dolgozol. Sőt ha visszamesz, akkor is kell 3/6 havi bejövő munkabér, hogy figyelembevegyék.
2016. máj. 4. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Ezt akkor most nem értem, ha van egy munkahelyem ahol 10 éve dolgozom és vissza is akarok menni dolgozni, akkor se számolnak vele csak mert épp akkor jár le a gyed amit fizetés nélküli szabin kaptam? Mert hogy a megemelkedett bérrel nem számolnak, de akkor a lecsökkent bérrel viszont miért? Nem új munkahely, nem váltok csak visszamegyek. Ha egy kevesebbel jó vagyok akkor egy jóval többel már nem? csak mert közben gyesen is vagyok?
2016. máj. 4. 10:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!