Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Milyen következménnyel járhat...

Milyen következménnyel járhat ha kevesebb összeget írunk adás-vételi szerződésbe mint amibe megegyeztünk?

Figyelt kérdés
Elméletben kérdezem: Mondjuk eladtunk egy lakást 15 milláért. Szocpolt letétbe helyeztük másik lakás vásárlásáig, 3 milla kölcsönt visszafizettünk a banknak. A kinézett lakást 17 milláért adják. Elméletileg 5 millát kellene felvennünk, hogy megtudjuk venni a 17 millás lakást. Az eladó viszont szeretné, hogy 15 millát írjunk az adás -vételi szerződébe. Kérdésem: Mennyire érinthet engem hátrányosan ez az ügymenet? Én per-pillanat azt látom, hogy neki lesz 2 milla kp-ja. Nekem meg körülményesebb lesz a hitelfelvétel + ha valaki felé el kell számolnom, hogy beforgattam-e a előző lakás árát az újba, az is bonyolult lenne. Jól jövök én ki egy ilyen ügymenetből?
2016. ápr. 30. 13:12
 1/8 anonim ***** válasza:
92%

Például adócsalás, amiért téged is megvághatnak.


Esetleg, ha bármi miatt semmissé nyilvánítja a bíróság a szerződés, perelni akarod az eladót, etc, akkor csak a szerződéses összegről lesz szó.

2016. ápr. 30. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Attól félek hogy ok hogy nagyobb vagy ugyanakkora értékű lakást vennék, de az államkincstár vagy valaki nem nézi hogy teljes egészében beforgattam a régi lakás vételárát az újba vagy sem? Mert így keletkezik 2 milla difi. Amit ugye sunyiba kellene odaadnom az eladónak. Nem tetszik ez nekem.
2016. ápr. 30. 13:28
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ez ugyanúgy probléma.


Szerintem ne menj bele

2016. ápr. 30. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Es mikor, hogy adnad at azt a 2 millat? Elolegben nem adhatod, mert akkor nem lesz szerzodes es sosem latod viszont. A tulaj atveteli nyilatkozatot a 15 millarol az adasvetel lezarasahoz meg nem fog alairni mielott megkapna a 2 millat. Ugyvedi letetbe nem tehetitek.
2016. ápr. 30. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Rokoni kapcsolatnál belemennék, idegennel semmiképp. Később lehet belőle bajod.
2016. ápr. 30. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Ezt fordítva láttam már, hogy többet írtak az adás-vételibe mint amibe került a hitel miatt, de ez nekem nem az igazi. Nem megyek bele.
2016. ápr. 30. 17:50
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

Pedig meglehet csinalni. Az ugyved ir egy adasvetelit 15 misirol, majd egy kiegesztitest utolag a tobbletrol. Akiknek kell az adasveteli (bank, nav, foldhivatal, stb) azok csak az elso szerzodest kapjak meg 15 milliorol.

Igy be vagy vedve, mert van szerzodesed a kulonbozetrol es a nav sem fog 700-800k-s illeteket kikuldeni. Meguszod 360k-bol.

A kiegeszito szerzodesben levo osszeget viszont csak keszpenzel tudod kifizetni. Mindenfele atutalasnak nyoma maradna.

2016. ápr. 30. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Küldd el az eladót a jó édes anyjába. Bele ne menj ilyesmibe.
2016. ápr. 30. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!