Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogyan történik a végrehajtásr...

Hogyan történik a végrehajtásra adás?

Figyelt kérdés

Tegyük fel,hogy van egy hitelem, amit egyszercsak nem fizetek.

Ekkor a bank intézkedni kezd.

Adbe fizetési meghagyást, majd végrehajtásra adja az ügyet. E 2 között mi a különbség? Illetve hogyan zajlik ez az egész folyamatában?


2016. jan. 26. 07:52
 1/1 anonim ***** válasza:

"A fizetési maghagyás a bírósági peres eljárásnál sokkal gyorsabb, egyszerűbb és olcsóbb peren kívüli eljárásról van szó.


Ha a kibocsátott meghagyást ellentmondással határidőn belül nem támadták meg, annak ugyanolyan hatálya van, mint a jogerős ítéletnek."


Tehát a fizetési meghagyás jogilag még megtámadható - bár lejárt banki tartozás esetén nem tudom, mennyire van értelme. A fizetési meghagyás közjegyzőhöz kerül, itt már a közjegyző díját is kell fizetned, a jogerőre emelkedett fizetési meghagyás után kerül a végrehajtóhoz - itt már tetemes költségeket kell fizetned a végrehajtó miatt is.

Fizetési meghagyásnál még nem vihetik az értékeidet- ez csak egy felszólítás, de már ebben a stádiumban érdemes egyezkedni, mert ha látják a hajlandóságot, jobban dűlőre lehet jutni. persze célszerűbb lenne inkább eleve a bankkal - a banknak sem érdeke, hogy bedőljön a hitel.

A végrehajtásnál már lefoglalhatnak házat, autót, stb. ha átíratod másra, akkor az fedezetelvonásnak minősül és bűncselekmény.

2016. jan. 26. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!