Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Szabályos ez a fajta fizetési...

Szabályos ez a fajta fizetési mód az okmányirodában?

Figyelt kérdés

Nem hiteles tulajdoni lapot kértem ki, 1000 ft-ot kért az ügyintéző.

Odaadom a kártyám, erre leírja róla a kártyaszámot, meg a biztonsági kódot. Mintha neten vásároltam volna a kártyámmal.

Ez kicsit aggályos nekem. Nem kellett volna ehhez előbb engedélyt kérnie tőlem? Lehet ebből problémám?



2016. ápr. 18. 23:34
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen jogos az aggályod. Nem, nem szabályos. Tiltasd le, ha tudod akár most is (az én bankomnál ilyenkor is lehet. Szerintem ez általános.

Vagy, ha van ilyen lehetőséged, akkor sms-ban állítsd nullára a limitet.

Holnap menj vissza, s mindenféleképpen a hivatalvezetőt keresd. Mond el, mi történt.


Kétféle fizetési mód van okmányirodában. Az egyik a csekkes befizetés, a másik pedig az, hogy online terminálon fizetsz. A PIN kódot te ütöd be, s rejtve.

Ha a CVC-re gondolsz, nem a PIN-re, ahhoz semmi köze.

A kártya számával, neveddel, a cvc-vel ki tud rabolni.

2016. ápr. 18. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Na annak annyi volt, tiltatnám lefelé a kártyát. Hogy hagyhattad azt??
2016. ápr. 18. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Bocs hogy félreérthetően fogalmaztam, a mágnescsík melletti 3 jegyű kódra gondoltam!
2016. ápr. 19. 11:18
 4/10 anonim ***** válasza:
Az a CVC. Mit intéztél eddig? Én is a CVC-re gondoltam. Interneten ennek segítségével le lehet üríteni a bankszámládat. Voltál már a hivatalban?
2016. ápr. 19. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok. Nem tudom, miből gondoltam okmányirodára, de mindegy. Ha eddig nem verted ki a balhét, nem hívtad rájuk a rendőrséget, vagy akármi, akkor elég nagy hülye vagy.


Mi kell netes vásárláshoz?


Bank neve - megszerezte

A te neved a kártyán - megszerezte

A kártya száma - megszerezte

lejárata - szinte biztos, hogy azt is

cvc - megszerezte


És mire lehet szüksége ezek közül a fizetéshez

Bank neve - nem

A te neved - igen

bankkártyád száma - nem

lejárta - nem

cvc - nem


Tehát, akkor mire is vársz, ha már tegnap nem voltál éber?

2016. ápr. 19. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
A kártyát azonnal letiltattam, a hivatalban panaszt tettem.
2016. ápr. 20. 06:18
 7/10 anonim ***** válasza:
69%

Egyáltalán nem szabályos és semmi szükség nincs ezekre az adatokra egy ilyen műveletnél.


Engedélyt kérni hogy kellett-e volna értelmetlen kérdés, mivel ilyenformán a kártyaadatokat nem is adhatod meg. Nem jogszabály, hanem banki szerződés (ÁSZF) tiltja.


Rendőrséget bevonni utólag semmi értelme, hiszen ha az ügyintéző azért írta le, hogy ő visszaéljen vele, nyilván nem hagyta szem előtt, eltüntette amit felírt. Főleg másnapra.


Bizonyítanod elég nehéz lesz, hogy ezt tette.

Gondolom a hivatal vezetője nem tudott az ügyről és állást foglalni sem tudott, mivel semmi nem bizonyítja.


A jó tanácsok amiket adni lehet:

Kártyát letiltatni, ezt már meg is tetted.

Jövőben nem hagyni ilyet.


Természetesen ha a kártyával visszaél és kárt okoz neked, akkor van miért rendőrséghez fordulni, sőt kell is.



Azzal viszont számolj, hogy a bank teljesen joggal, nem vállal felelősséget ilyen esetben, hiszen súlyosan gondatlanul jártál el.

Ez persze a hatóság munkáját illetve az ügyintéző jogi felelősségét nem befolyásolja. (Már ha egyáltalán visszaél vele és lehet mit kezdeni az ügyeddel.)

2016. ápr. 20. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Fejlemények az ügyben:

egy másik ügyintéző emailben ELISMERTE, hogy leírogatják az adatokat a bankkártyákról!

Az én ügyemet intéző nő meg azt állítja, hogy tájékoztatott a dologról.

2016. ápr. 22. 23:15
 9/10 anonim ***** válasza:
69%

Utolsó válaszoló vagyok.


Ebben az esetben viszont, ha a hivatalban többen is ezt csinálják, úgy tűnik, nem magánszemélyként írja fel, hogy visszaéljen vele.



Egyébként van olyan, hogy azonosítás végett elkérik a kártyaszám utolsó négy karakterét. (Nagyon ritka, de van ilyen.) Van olyan bank és terminál amely ezt közleményként odaírja a jóváírásokhoz annak a számlájánál akinek a pénz beérkezett és ebből tudja utólag összekötni a tételeket az eseményekkel.


De akkor is csak az utolsó négy számjegy. Amit önmagában nyugodtan lehet, mert semmire sem elég.



De így ebben a formában nagyon furcsa.

Ha kiderül az oka légyszi írd le!

2016. ápr. 23. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Kérdező! Még mindig nem értelek. Kaptál egy megnyugtató választ egy súlyosan jogsértő cselekedetre, s akkor most már hátra is dőltél?


És nincs rendőrségi feljelentés?


Akkor minek érdeklődtél itt, ha neked ennyire mindegy.

Ha becsönget hozzám egy csaló, ő is tud megnyugtató választ adni arra, miért is szedi el tőlem a pénzem.

Hogy a hivatal ezt „üzemszerűen” teszi? S akkor már minden rendben?

Hát gyerekek, a kerítés ennyire alacsony nem lehet!

2016. ápr. 23. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!