Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi az a határidős ügylet és...

Mi az a határidős ügylet és tőkeáttétel?

Figyelt kérdés
Valaki el tudná nekem pontosan magyarázni?

2016. ápr. 16. 16:27
 1/4 anonim ***** válasza:
szerintem goole-zd ki, mert mikor ezen sok múlik, akkor majd ügyvéddel beszélgetsz meg jogásszal meg a könyvelőddel 20 percenként ;D Vagy nézz meg valami brókeres filmet, néha elejtik ezt a szót benne ..
2016. ápr. 16. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Elég nehéz elmagyarázni bármelyiket is, mert rengeteg alap tudásra lenne szükség, a megértéséhez.


Röviden, a teljesség igénye nélkül, tőkeáttételnél a saját tőkédnél úgy tudsz kereskedni, mintha sokkal nagyobb összeg lenne a zsebedben, és az után tudsz keresni, de persze bukni is sokkal nagyobbat lehet, mivel nem csak a haszon nő, hanem a bukó is.


A határidős kereskedésnél pedig jövőre vonatkozóan kötsz ügyleteket, tehát kvázi ma megegyezünk, hogy majd szeptemberben én X forinton eladok neked valamit, van egy olyan előnye, hogy nekem ebben a percben nem is kell rendelkeznem azzal amit majd eladok neked (elég megvennem szeptemberig), vagy ha rendelkezem vele, akkor remélem, hogy ma jobb árat kapok érte, mint amit szeptemberben kapnék (a vevő meg persze pont az ellenkezőjére tesz, hogy ami ma X forint az szeptemberben 2X-et fog érni, de ő most X-ért hozzájut).



Egyik sem kisbefektetőnek való játék, mindkettőbe akkor érdemes vágni, ha ezeket a fogalmakat nem a GYK-n kell feltenned.

2016. ápr. 16. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

a tőkeáttétnél azt nem értem, hogy bukni csak annyit bukhatok, mint amennyi a tőkém, nem? de akkor miben más mégis.


A határidősnél meg azt nem értem, hogy az nyilván elég kis piac, vagy elég sok paramétere van, tehát hogyan találok rá vevőt? vagy van minden paraméterre egy külön árfolyam vezetve?

2016. ápr. 17. 18:30
 4/4 anonim ***** válasza:
2016. ápr. 17. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!