Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Adós eltűnt, adóstársként nem...

Adós eltűnt, adóstársként nem tudok intézkedni a közösen felvett hitellel, mit tegyek?

Figyelt kérdés
pedig meg tudnék tőle szabadulni, csak kéne az adós is, de őt nem érdekli az egész, lelépett külföldre, lehet sosem látom, és akkor fizethetek életem végéig. Valakinek valami jó ötlete, ügyvéd ismerőse? Bármilyen megoldás szóba jöhet. Csak egy, illetve 2 aláírás kellene, és vége lenne a rémálomnak. Hogy oldjam meg?
2016. márc. 31. 09:19
 1/9 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni, hogy pesten lakunk. Az adóst nem érdekli a hitel, mert papíron semmi jövedelme nincs, és úgy van vele, tőle úgysem lehet behajtani semmit, úgyhogy részéről ennyi. Én meg megyek az utcára a gyerekekkel.
2016. márc. 31. 09:28
 2/9 anonim ***** válasza:

Az adós jól tudja. Ha nincs semmi ahonnan le lehetne tőle vonni a tartozást, akkor mindent az adóstárs fizet. Végül is anno annak idején amikor aláírtad a szerződést mint adóstárs, vállaltad ezt a kockázatot is.

2 dolgot tehetsz

1. Ha tényleg csak aláírás kell az adóstól, és bármi az amit tervezel, de meghatalmazással és adós aláírásával megoldható, akkor fizess egy magánnyomozónak aki kimegy külföldre, megkeresi az adóst, elmondja a tényállást, és kér aláírást.

Bár érdekelne mi az amit tervezel, mert egy biztos: meghatalmazást is csak akkor fogadják el, ha az adós személyesen írja alá a meghatalmazást a bankban vagy közjegyző előtt etc.

2. Kifizeted az adósságot amit adós hiányában tőled fognak levonni, és te polgári peres úton követelheted az adóstárstól, hogy fizesse vissza azt a tartozást amit te fizettél helyette..

2016. márc. 31. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Munkanélküliként nem tudom kifizetni, viszont az eszközkezelőnél voltam bent és megvennék, a bank is beleegyezne, csak kell az adós. Akiről senki nem tud semmit, a családja sem. Egyszerűen elpárolgott.
2016. márc. 31. 09:45
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha a gyermeked apja és nem fizet gyerektartást sem, akkor kerestetheted a rendőrséggel, de a magánnyomozó sem rossz ötlet, tényleg.

Amúgy ez is Te vagy?


http://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__egyeb-kerd..

2016. márc. 31. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nem, az nem én vagyok. :)

A magánnyomozó el is hozza? Mert a bankban kellene aláírni....

2016. márc. 31. 09:55
 6/9 A kérdező kommentje:
Arra gondoltam, hogy egy ügyvédnek fizetnék, hogy valami kamu megbízással eljárjon helyette. Tudom, tudom, nem egészen törvényes, de az életünk a tét. És ő sosem tudná meg, de ha mégis, akkor se érdekelné, súlyos szenvedélybeteg és csak a halált várja....
2016. márc. 31. 09:59
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem, a magánnyomozó nem hozza el, csak ki tudja deríteni hol van, meg esetleg "beszél a fejével", meg utána már nagyobb mozgástér van a kezedben, ha tudod, hol tartózkodik.


Fontos lenne tudni, hogy a gyereked apjáról van-e szó, mert mint írtam, akkor lehetne kerestetni.

Minden illegális dologtól óva intenélek, mégpedig azért, mert ha kiderül a csalás, könnyen börtönben találhatod magad - akkor viszont a gyerekednek tényleg SENKIJE NEM LESZ. Elhiszem, ha elkeseredettségedben illegális dolgok is eszedbe jutnak, de NE TEDD, mert mindig a kisember bukik le/meg, a gyerekednek meg szüksége van Rád.

2016. márc. 31. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

A magánnyomozó csak megkeresheti, és megkérheti, hogy jöjjön haza legalább annyi időre, hogy a Bankban meghatalmazást írjon alá.

Ugyanis a meghatalmazást csak akkor fogadják el, ha az adós a bankban írja alá tanúk előtt..

2016. márc. 31. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az ügyvéd csalási módszerét meg felejtsd el! Egyetlen egy ügyvéd sem fogja az állásával, szakmai hírnevével játszani, hogy részt vegyen egy csalásban.
2016. márc. 31. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!