Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi ez az SMS a banktól? Phishing?

Mi ez az SMS a banktól? Phishing?

Figyelt kérdés

Kaptam egy sms-t a banktól, hogy "sikertelen kártyás vásárlás/zárolás: -3,99 usd, zin*zinio.com, us 888-946-4666...".

Semmire nem fizettem elô, a kártyámat alig használom, nem adom meg csak úgy sehol a kártya- és számlaszámot. Mi lehet ez? Hívjam a bankot?


2016. márc. 30. 19:41
 1/9 anonim válasza:
Velem ugyanez történt ma, szóról szóra ahogy te leírtad!! Soha, még csak nem is hallottam erről a zinio.com-ról...
2016. márc. 30. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Ugyan ezt az sms-t kapta meg az unokahúgom is!Kíváncsi vagyok mi ez!
2016. márc. 30. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Phishing. Ügyes vagy hogy felismerted, néhányan sajnos bedőlnek neki. Írd be a keresőbe az üzenet tartalmát és egy csomó oldal mondja ugyanezt.
2016. márc. 31. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Én is pont ugyanezt az üzenetet kaptam tegnap. Akkor most valaki hozzáfért a bankártyám adataihoz? Nekem OTP-s számlám van meg ugye PayPal, de ezek többszörösen vannak védve. Van akinek le is vonták a pénzt? Nekem épp nem volt rajta.
2016. márc. 31. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nekem is OTPs, pénzt nem vontak le szerencsére.
2016. márc. 31. 07:45
 6/9 anonim válasza:
Voltam a banknál, letiltattam a kártyám a javaslatukra. Észlelték és ők is ezt és blokkolták is a tranzakciót.
2016. márc. 31. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

En is megkaptam aznap mikor ti, en is Otp-s vagyok.

Tegnap probaltam fizetni a boltban es elutasitotta a kartyamat a terminal azzal a szoveggel h nemzetkozi tiltolistan van a kartyam. Ugyhogy nem tudtam fizetni. Az otp-t hiaba hivtam ezutan (16:45 tol) senki nem vette fel.

Ma ujra probalkozom, de megmondom oszinten kisse kiakadva es ertetlenkedve allok a helyzet elott.



Vki masnak fejlemeny???

2016. ápr. 1. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Kíváncsiság01 válasza:

Ma én is kaptam egy levelet ezzel kapcsolatban. Nem hagytam el a kártyámat és 2 napja mégis megpróbáltak pénzt felvenni "vele". Picit utána néztem a neten ennek. Ezt találtam: "Az elmúlt hetekben ismét magyar bankkártyákat támadtak valószínűsíthetően külföldi nemzetközi csalók. A Pénzcentrum.hu értesülése szerint volt olyan ügyfél, aki vasárnap reggel azzal szembesült, hogy miközben ő Budapesten aludt, hitelkártyáját Dél-Európában csapolták meg, több százezer forinttal. A károsult azonnal felhívta bankját, ahol nem lepődtek meg az eseten, gyorsan kezelték az ügyet, így minden bizonnyal a pénzintézet állja a kárt.


A bűnelkövetés módja arra utal, hogy a csalók úgynevezett klónozásos technikával dolgoztak. Ez annyit jelent, hogy az egyszer létező kártyát valamilyen adatlopási módszer használata után megtöbbszörözik, így az eredeti és a klónja egyszerre létezik - olvasható a Pénzcentrum.hu cikkében. És természetesen, amíg le nem bukik, más is fizet a mi kártyánkkal, pontosabban annak egy másával." /2013. február 05/


Viszont a furcsaság nálam is az, hogy alig használom a kártyámat, talán már egy éve is van, hogy utoljára automatán keresztül vettem ki pénzt.

Mindenesetre azt tanácsolom inkább kérjetek egy másikat, fő a biztonság! Ha már idáig eljutott a bűnözés, nem kétlem, hogy legközelebb már a pénzt is leveszik....

2016. ápr. 1. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Én kaptam a banktól tegnap egy elsôbbségis levelet, hogy észlelték a csalási kísérletet, letiltották a vásárlást a kártyámról, ingyen kapok újat, 15 napon belül értesítenek, hogy átvehetem a bankban. Ha nem megyek átvenni, teljesen letiltják.
2016. ápr. 2. 11:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!