Miért nem vagyok a Khr. Listán ha felmondott hitelem van?

Figyelt kérdés

Üdv mindenkinek kérem hogy aki kompetens ebben az írjon vagy szakember vagy aki hasonlóan járt.

Van 4-5 éve egy felmondott autohitelem ami fizetve van rendesen, tiltják a fizumból ezzel nincs is baj! Miért nem szerepelek a Khr. Listán?? Persze ez csak jó de mivel ingatlan hitel előtt állunk nem szeretném hogy mikor elkezdődik a finanszírozás és az önerő letétele hirtelen felkerüljek és bukom a pénzt és a hitelt!!

Jogos az aggályom vagy ha ennyi ideje nem szerepelek nem is fogok vagy esetleg csak hiba történt és hiba miatt nem kerultem fek!!

Van erre jogorvoslat hogy megnyugtató választ kapjak!?

Köszönettel a váladzokért


2016. márc. 23. 16:31
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha fizetve van, miért lenél listás?
2016. márc. 23. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Csak valamilyen emberi mulasztás miatt maradhattál le a KHR listáról, ezért jól látod, igen nagy a kockázat, ha észreveszik és nagy hirtelen korrigálják a nyilvántartást.

Ha megpiszkálod és "jogorvoslatot" szeretnél, pont ellenkező eredményt érhetsz el, hiszen akkor joggal feltehetnek a negatív listára.

Háááát.... itt max annyi tudsz tenni, hogy beleírjátok az adásvételibe, hogy ha nem kapsz hitelt, jogodban áll elállni a szerződéstől és a foglalót is visszakéred. Persze ez csak akkor működik, ha az eladó ezt elfogadja.

2016. márc. 23. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Azért mert volt egy felbontott hitelszerződésem amit a bank bontott fel és kiadta végrehajtónak ezért van tiltva a fizetésem. Az egy dolog hogy fizetve van hiszen tiltják de én úgy tudtam hogy minden amit m@r végrehajtónak kiadtak az bar listára kerül!!?? Csak nem szeretnék bukni néhány milliót ahogy írtam az elején az ingatlan hitelnél ha betolok önerőt és váratlanul fent lennék ahol eddig nem voltam!!! Ez a nagy dilemma! Persze nyugtasson az ha eddig nem voltam ezután se leszekk....!?
2016. márc. 23. 17:40
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ a jogorvoslatot csak úgy értettem hogy így kapnék egy választ valakitől aki szakmabéli! Természetesen eszem ágába nincsen jelezni a banknak hiszen azonnalfeltennének a listára!! Kockázator kell vállalnom ezzel a ki kritériummal lehetne módosítani amit ajánlottál vagy belemennek vagy nem!!!
2016. márc. 23. 17:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!