Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Fix kamatozású lakáshitelt,...

Fix kamatozású lakáshitelt, vagy változó kamatozású lakáshitelt érdemes felvenni?

Figyelt kérdés
Érdekelne például, hogy az elmúlt 10-15 évben hogyan változtak a törlesztőrészletek a bankoknál, milyen kiugrások voltak negatív és pozitív irányban? Természetesen nem a devizahitelek érdekelnek, hanem a forint-alapúak. Dönteni szeretnék, hogy mit tegyek. A fix kamatozású lakáshitelnek most magasabb a törlesztője, mint a változó kamatozásúnak, de ez persze nem garancia hosszabb távon. Tudna valaki tanácsot adni?

2016. márc. 10. 05:56
 1/2 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

Teljesen lényegtelen az elmúlt éveket nézni. Rengeteg olyan dolog történhet, ami miatt az elveszíti a relevanciáját. Pédlául ha az elmúlt 15 évet nézed, folyamatosan csökkentek a kamatok, most rekordalacsonyan van. Ha ezzel számolnék, szerintem 10 év múlva forinthitelest kellene majd menteni. Ugyanis nem valószinű, hogy nagyon hosszú távon (10-20 év) így fog maradni. A kormányellenes hangulat azért számít, mert ha nem is 2018-ban, esetleg 2022-ben (6 év!) leválthatja egy olyan, aki erős forintot szeretne (alacsony kamat gyengíti a forintot, a magasabb kamat erősíti), máris buksz az alacsony kamaton. A 10-15 évre fixált kamat részben azért magasabb, mert a bankok is inkább az emelkedésre számítanak hosszútávon.

Ha én jelenleg hitelt akarnék felvenni (nem tervezem), minél hosszabb távra fixálnám a kamatot, lehetőleg a futamidő végéig. Akkoris, ha ezzel magasabb a törlesztőm. Sokkal tervezhetőbb. De ha a kamatokat és a jövőt tekintem, hanem fix, akkor még a devizahitelen (!!!) is elgondolkodnék (ugyanis szerintem erősödni fog a forint).

2016. márc. 10. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Itt az én jó tanácsom:


A múlt történéseiből nem lehet következtetni a jövőre. Soha ne azt nézd mi volt eddig, hanem azzal foglalkozz, h mi várható!

2016. márc. 10. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!