Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A lakhatási támogatásnál...

A lakhatási támogatásnál pontosan hogy van ez?

Figyelt kérdés

Ha van főállásom akkor amikor igénylem a lakhatásit

persze minden feltétel adott, utána olvastam mindennek, csak diplomaszerzés után maradok ott, ahol diákmunkán voltam, rögtön felvesznek főállásba, akkor is megkapom a lakhatásit?

vagy be kell jelentkezni a munkanélkülibe 3 hónapra?

vagy mi a menete?

olyan írjon, aki nem csak sejti


2016. márc. 9. 16:22
 1/2 anonim ***** válasza:

"utána olvastam mindennek"


Bocs, de akkor mégsem mindennek, mert elég velősen, tömören le van írva:

"A lakhatási támogatásnak a feltételei az alábbi módon fognak változni 2015-2016 évben. Az, hogy kinek jár a lakhatási támogatás, az több összetevőtől is függ. Az egyik fontos feltétel, hogy 3 hónapja be kell, hogy legyen regisztrálva az adott személy a munkaügyi kirendeltségnél. Annak a feltételnek is meg kell lennie, hogy a támogatott személy munkahelye lakóhelyétől körülbelül 100 km-re van és az utazásnak, azaz az oda vissza útnak az ideje átlépi a napi 6 órát. Mindenképpen munkaszerződéssel kell rendelkezni, ami érvényes és nem szabad lakással rendelkeznie 100 km-en belül. Ráadásul nem szabad ugyan abban a településen lennie a munkahelyének. A másik, hogy amikor beadja valaki a kérelmet, akkor ne rendelkezzen aktív lakhatási támogatással. Végezetül pedig, jövedelmének nem szabad meghaladnia a minimálbér 300%-át. A támogatás mértéke minden esetben függ attól, hogy az illető egyedül költözik, vagy pedig egy, esetleg több családtagjával együtt..."

2016. márc. 9. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
igen, de ebbe nincs benne a pályakezdő, aminek nincs ilyen 3 hónapos feltétele,már rájöttem :)
2016. márc. 9. 18:30

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!