Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Pénztartozás behajtása, hogyan?

Pénztartozás behajtása, hogyan?

Figyelt kérdés
7 éve az unokaöcsémnek adtam 1.890.000 Forintot. Papírt erről nem írtunk, a feleségem volt jelen, amikor átadtam neki készpénzben ezt az összeget. Ma, 2016-ban mennyi esélyem van arra, hogy ezt visszakapjam? Ezen 7 év alatt soha nem kértem tőle a pénz, nem kapott tőlem fizetési felszólító levelet.
2016. febr. 25. 21:42
 1/7 anonim ***** válasza:
77%
Ha nincs lepapírozva, akkor esélytelen.
2016. febr. 25. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
64%

'Papírt erről nem írtunk'


A kerdesedre ettol kezdve te is tudod a valaszt: sehogyan.

2016. febr. 25. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
53%
veroemberekhez nem kell papir
2016. febr. 25. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
64%

3. te nagyon okos lehetsz. Így nem csak a pénzét nem látja viszont, de könnyen börtönbe is mehet.


Biztos ezerszer feltetted már magadnak a kérdést, de megkérdezem újra: Mégis mi vezérelt amikor mindenféle papír nélkül puszira átadtad a pénzt?

2016. febr. 25. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
67%

" Ezen 7 év alatt soha nem kértem tőle a pénz, "

Például úgy, hogy visszakéred tőle. Felhívod telefonon és megkéred, hogy most már adja vissza.


Egyébként szép kis "család" lehettek, ha nem adná meg.

2016. febr. 26. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
89%

Szerződés nélkül nincs ami bizonyítja.


Továbbá, itt ez most tényleg az az eset, hogy ennyi idő után bizonyítható felszólítás nélkül már el is évült, tehát állami kényszerrel végrehajtani nem lehet rajta a tartozást.



Aki verőembereket javasol, arra ne hallgass!


Még egy jogos követelést sem lehet így elintézni és bármilyen is az adós, mindig azt mondom, hogy el kell vele szemben törvényesen járni.

De aki erőszakhoz, kényszerítéshez folyamodik, megérdemli a börtönt, aztán ott majd elgondolkozik.


És nem, nem az történik, hogy még a hitelező kerül börtönbe, hanem a bűnelkövető.

Nem a kölcsön miatt kerülnél bíróság elé, hanem az erőszak miatt.

2016. febr. 26. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha nem kérted, akkor miért gondolod, hogy nem adja vissza. Először kérd vissza, aztán ráérsz a behajtáson gondolkozni, ha nem adja, akkor is.
2016. febr. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!