Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Igényelhetem így a CSOK...

Igényelhetem így a CSOK támogatást?

Figyelt kérdés

Házas vagyok, jelenleg közhasznú munkám van.

Nyáron tudtunk venni a feleségemmel egy 53m2-es panel lakást, de teljesen felújításra, korszerűsítésre szorul.

Szeretnénk egy gyereket vállalni, a baba projekt már folyamatban van.

Ilyen feltételek mellett igényelhetnénk a CSOK-ot?


2016. febr. 9. 08:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Jelenleg felújításra nem lehet igényelni, de várható a változás:


"Várható szocpol, CSOK lakásfelújításra 2016-ban?


A 2015 július elsejével bevezetendő családi otthonteremtési támogatás új lakás vásárlásra, építkezésre, használt lakás vásárlásra és legalább egy szobával történő bővítésre igényelhető. Lakásfelújításra ez a támogatás jelenleg nem elérhető, de februártól várhatóan a közfoglalkoztatottak lakásfelújítás esetén is igényelhetik majd a CSOK-ot."


Nem bántásból, csak felelősségtudatból kérdezem: mivel írod, hogy gyereket is szeretnétek vállalni, elgondolkodtál már azon, hogy ha gyerek is lesz, akkor az is egy plusz kiadás és akkor miből fogod a hitelt fizetni? Ráadásul a feleséged, ha jelenleg dolgozik is, de a gyed alatt már kevesebbet fog kapni.

Vagy ha ne adja Isten megszűnik a közmunkád? mert a hitel sok évre szóló, a közmunka programot meg elég bizonytalannak érzem.


Ha nem tudod fizetni a hitelt (baba,rezsi+ hitel) és bedől, akkor meg még a lakást is elárverezhetik a fejetek felől :-(

A mi lakásunk is igen rossz állapotban van, szívesen laknék én is egy jobb lakásban, de én ezt biztosan nem kockáztatnám meg.

2016. febr. 9. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Írtam privát üzenetet.
2016. febr. 9. 09:29
 3/5 anonim ***** válasza:

Ok, megtaláltam, de sajnos a kérdéseidre nem tudom a választ, bocs.

Itt próbálj meg utánaolvasni, nekem most sajnos nincs időm végigböngészni, de ezt mindig rendszeresen frissítik is, a későbbiekben is nyomon tudod követni a változásokat:


[link]

2016. febr. 9. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!
2016. febr. 9. 09:53
 5/5 anonim ***** válasza:
Csokot felújításra nem lehet igényelni. Lesz felújításra pályázat nyáron valószínűleg, de az is családi házakra lesz. Mit kellene felújítani?
2016. febr. 9. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!