Hogyan igazoltassam két tanuval az OTP nyilatkozatban azt, hogy NINCS amerikai bankszámlám / USA adóügyi illetékességem?

Figyelt kérdés
Hogyan lehet nemleges dolgot bizonyítani? Ki írja ezt alá nekem?

2016. febr. 5. 11:18
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát te írod alá. Meg a két tanú.

A tanú csak afelől tanúskodik, hogy a géppel irt szöveg aláírója megegyezik a szövegben aláíróként hivatkozott személlyel, aki a megjelölt helyen és időben írta alá a nyilatkozatot.


A szöveg valóság tartalmáért a tanúk nem felelnek.

2016. febr. 5. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Nyilatkozatot teszel, aláírod, meg a tanúk is, és ennyi.


Nem kell mást bizonygatni, ha lebuksz, hogy hamis nyilatkozatot tettél, akkor megbüntetnek. Ezért kell a két tanú, ettől hiteles, mint egy meghatalmazás.

2016. febr. 5. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A tanúk nem azt tanúsítják, amiről te nyilatkozol, hanem azt, hogy azt a nyilatkozatot te, ott és akkor, önként írtad alá.

Ők nem felelősek a nyilatkozat tartalmáért.

Neked pedig nem kell bizonyítanod "nemleges" dolgot, hanem nyilatkoznod kell róla. Nagy különbség!

2016. febr. 5. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nyugdíjszámlát nyitottam, de nem nagyon értek ezekhez a dolgokhoz, és elég nehéz lesz megmagyarázni a szomszéd Juliska néninek, hogy nem felelős az aláírásáért.
2016. febr. 5. 13:20
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ne Juliska nénit kérd meg, hanem valakit, akinek el lehet magyarázni, hogy tanúként nem felel semmiért.
2016. febr. 5. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
51%

"megmagyarázni a szomszéd Juliska néninek, hogy nem felelős az aláírásáért."

1. Senki sem mondta, hogy nem felelős érte. De azért felelős amit te nyilatkozol, hanem azért, hogy azt a a nyilatkozatot valóban te, ott, és akkor írtad alá. A jelek szerint veled is nehéz ezt megértetni.


2. Nem kell a szomszéd Juliska nénit felkérni tanúnak.

Mond meg a bankban, hogy nincs két tanúd. Majd ők fognak hozni kettőt ( mondjuk az ottani takarítót és a biztonsági őrt), és előttük, a bankban írod alá a nyilatkozatot.

2016. febr. 5. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
bankban 2 ügyintéző, mint tanú...legalábbis az én bankomnál így működik
2016. febr. 5. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Egyesek nagyon tudják osztani az észt, pedig baromságokat válaszolnak, sőt ellentmondásba keverednek magukkal. Ha bárki idegen aláírhatja tanúként a személyem azonosítását, akkor az hogyan megy? A személyi igazolványomat leellenőrzi a takarítónő? /Amúgyis abba minősíthetetlen fényképet raktak, körözésre teljesen alkalmatlan lenne például./


Azért tettem fel itt ezt a kérdést, mert érthetetlennek és hihetetlennek tartottam a tanúkkal történő igazolást.

Mostanában valószínűleg több nyugdíjba vonuló nyit bankszámlát a nyugdíja átutalására és sokaknak azelőtt nem volt bankszámlája, mint nekem sem. Őket is meglepetésként fogja érni ez a nyilatkozat.


Most már felvilágosítottatok, hogy nem a tárgyat igazolják, hanem engem, hogy valóban én nyilatkozom. Egy jogban járatlan embernek álmában sem jutna eszébe, hogy a tanúk aláírása nem a tárgyra vonatkozik. Úgy látszik, a jogrend ravasz módon másik opciót is használ. Egyszerű embereknél az a gyakorlat, ha eladom a biciklimet X forintért, akkor az adásvételi papíron a tanúk bizonyítják, hogy a szemük előtt valóban megtörtént a pénzkifizetés.

/A levélbe legalább apró kisbetűkkel beleírhatták volna, mire gondolnak a tanúk aláírásával, mire is írnak alá. Ha már precízkednek, akkor egyértelmű legyen a dolog, mert ez így félreérthető./


Remélem a magyar állam nem folytatja a hasonló egyezségeket újabb országokkal, mert sorba kapnánk a leveleket, bizonyítandó, nincs adóügyünk mondjuk Kanadával, Brazíliával, Vietnámmal, Ugandával, Bissau-Guineával...

Ha én ezekre teljes felelősséggel válaszolok, akkor úttörő becsületszavamra az igazat állítom.

2016. febr. 6. 11:31
 9/10 anonim ***** válasza:
68%

" Ha bárki idegen aláírhatja tanúként a személyem azonosítását, akkor az hogyan megy? A személyi igazolványomat leellenőrzi a takarítónő?" - Igen, bár nincs rá szüksége, mert a személyi adataidat az ügyintéző már részletesen, alaposan ellenőrizte, mire az aláírásra kerül a sor. A tanú arra tanú, hogy te, ott és akkor, önként írtad alá a nyilatkozatot. Úgy látom meghaladja a képességeidet ennek a megértése.


"Egyszerű embereknél az a gyakorlat, ha eladom a biciklimet X forintért, akkor az adásvételi papíron a tanúk bizonyítják, hogy a szemük előtt valóban megtörtént a pénzkifizetés. " - De ott sem felel a tanú azért, ha te esetleg nem is saját biciklidet adod el, hanem olyant, amit 5 perce loptál!


Ha valamit nem értesz, és más segíteni próbál neked, akkor talán ne duzzogjál mint egy sértett kisgyerek, hanem köszönd meg a segítséget! Vagy ha ez nem megy, legalább maradj csendben!

2016. febr. 6. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Most már kiderül, a tanú semmiért nem felelős!

Azt én honnan tudjam, hogy a bankban az a takarítónő megbízható-e NEKEM tanúnak? Ha éppen lopott személyivel takarít ott? Mennyi ideig tart leellenőriznem? Komoly felelősség az ilyesmi.


Azt gondolom, azért van ez az egész számonkérés, mert egyes emberek eldugják a pénzüket külföldi bankokban. Mégis micsoda csúnya dolog ez, pfúj! A titkosszolgálatok pedig nem győzik lefülelni ezeket a csalókat, ezért mindenkit megkérdeznek, van-e külföldön pénzük. A lehetséges válasz az, hogy vagy van vagy nincs. Amennyiben nincs, akkor is kérdéses, elhiszik-e. Akkor erre miért kellenek tanúk?

2016. febr. 9. 11:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!