Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Van-e olyan társaság, aki...

Van-e olyan társaság, aki megvédi a kezeseket az adósokkal szemben?

Figyelt kérdés
Konkrétan: kezességet vállaltam, az adósok nem fizették a hitelt, a Faktorcég tőlem várja a teljes összeg visszafizetését, az adósok meg röhögnek... csak a kezesi házat akarják árverezni. Tudom, nem kellett volna kezeskedni, de ez már megtörtént, ezért kérek mindenkit, aki nem tud használható ötletet írni, ne alázzon meg jobban. (16 millió forintról van szó).
2010. márc. 29. 13:51
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
20:26. Ez így van, de attól még ami van , azt elviszik sajnos.
2010. márc. 30. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Na de legalább a gyerekek nem mínusszal kezdik, hanem csak a 0ról.

Azért legalább ez is valami.

2010. márc. 30. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Ismét köszönöm a válaszokat, az APEH-et már rájuk küldtem, pontosan abból a megfontolásból, hogy egy 18 éves gyereknek hogy lehet befutott vállalkozása. Azt értem el vele, hogy tízmillió fölötti bűntetést szabott ki rájuk az APEH, egyéb változás nem történt, mivel a cégüket vizsgálták. És mivel én ilyen szemét voltam, közölték velem, hogy az adósságuk elől külföldre menekülnek, így már elérni sem tudom őket. Hónapok óta nem veszik fel a telefont, kerestettem őket rendőrséggel, de megtagadták a cím kiadását. A bíróság nem helyez ki ügygondnokot helyettük, mondván: kezesként nem kérhetek ilyet "törvény hiányában". Egyébként azért írom meg több helyen is a történetemet, hogy mások is lássák: ilyen is van, nem csak a bank tud szemét lenni, hanem maga az adós is. SENKI NE MENJEN BELE KEZESSÉGBE ABBÓL A MEGFONTOLÁSBÓL, HOGY ÚGYIS AZ EREDETI INGATLANT VESZIK EL. Mert esetemben úgy túlterhelték (gondolom hamis tulajdoni lappal....) az ingatlant, hogy már nem elég a fedezet... Még egyszer köszönöm a kedves válaszokat, jól esik az együttérzés. Üdv. mindenkinek.
2010. márc. 31. 08:39
 14/19 anonim ***** válasza:

Tegnapelőtti 14:58-as vagyok ismét: akkor valójában minden lehetséges utat végigjártál.

Csak annyit szeretnék mondani (tudom, nem vigasz), hogy tapasztalataim alapján az élet végső soron valahogy mindig igazságot szolgáltat. Ekkora aljasság nem marad büntetlenül, és Téged is kárpótolni fog a sors valamilyen formában. Lehet, hogy sokat kell rá várni, és nehéz lesz addig, de hidd el, eljön az a nap is. Minden jót kívánok Neked!

2010. márc. 31. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
14:12 Igen igazad van, azt is szokták mondani, hogy "Isten nem hagy kifizetetlen számlát".
2010. márc. 31. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a bíztatást! Üdv. mindenkinek.
2010. ápr. 1. 11:27
 17/19 anonim ***** válasza:
Írj a Fókusznak, Naplónak és egyéb médiáknak. alázd meg ahol tudod és ne legyen lelkiismeret furdallásod.
2010. ápr. 2. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
09:42 Téééényleg, ez jó ötlet! Vagy a Tv ügyvédjének, nekik neten keresztül írhatsz is. Hátha valami rafkós ügyvédnek van vmi használható ötlete.
2010. ápr. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Sajnos a TV ügyvédje sem válaszolt (kb. egy évvel ezelőtt írtam neki) azt hittem elég érdekes az ügyem, hogy foglalkozzanak vele, de úgy látszik mégsem.
2010. ápr. 2. 14:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!