Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Van-e olyan társaság, aki...

Van-e olyan társaság, aki megvédi a kezeseket az adósokkal szemben?

Figyelt kérdés
Konkrétan: kezességet vállaltam, az adósok nem fizették a hitelt, a Faktorcég tőlem várja a teljes összeg visszafizetését, az adósok meg röhögnek... csak a kezesi házat akarják árverezni. Tudom, nem kellett volna kezeskedni, de ez már megtörtént, ezért kérek mindenkit, aki nem tud használható ötletet írni, ne alázzon meg jobban. (16 millió forintról van szó).
2010. márc. 29. 13:51
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
70%
Ha úgy látod, az adós visszaélt a helyzettel, akkor perelhetsz.
2010. márc. 29. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Te perelheted az adóst, de tőled veszik el a házat, mert te vállaltál kezességet. Ugyanis pont ez a kezesség.
2010. márc. 29. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
81%

Perelhetsz, de semmi értelme nincs. Mivel tisztában voltál vele mit írtál alá, ezért semmi esélyed. Bizony vállalnod kell a következményeket.


Kíváncsi vagyok hány éves vagy, hogy ilyet csináltál.Engem rokon kért készfizető kezesnek, de megmondtam , "bocs, keress másik balekot."

2010. márc. 29. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
14:04. Direkt kért, hogy ne alázd meg. Ez nem azt jelenti, hogy Neked kell kifizetni az Ő tartozását, hanem azt, hogy a bank nem sz@rozik és Tőled vonja. Sztem polgári peres úton be lehet hajtani, persze ha van valamije. Mekkora az összeg, mert azt nem hiszem, hogy 16 millára csak kezest kértek. Ott vmi fedezetnek kell lennie.
2010. márc. 29. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Én egyedül a Banki Hitelkárosultak Egyesületéről tudok, keress rá neten. Egyébként valóban polgári peres úton követelheted az általad megfizetett összeget az adóstól, de ezen nem változtat az a tény, hogy előbb ki kell fizetned. Olvastam valahol, hogy ilyen esetekben néha lehet egyezkedni a bankkal, hogy átváltsd a kezességgel érintett összeget más típusú hitelre, amit kedvezőbb feltételekkel tudsz törleszteni.
2010. márc. 29. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Az összes erre vonatkozó papírodat szedd össze, és keress egy pénzügyekben jártas, és rátermett ügyvédet.

Ne olyan ügyvédet, aki mindennel foglalkozik, hanem kifejezetten pénzügyi orientáltságú ügyvédet!

Ez nem játék, sok kitartást neked!

2010. márc. 29. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a válaszokat. Hét évvel ezelőtt adtam ingatlanfedezetet a jólmenő nagybátyámnak, s az akkor vásárolt ingatlanához kért segítséget. Az ingatlan még többet is ért, mint 10 millió (a hitel összege), de sajnos a nagybátyámék LEROMBOLTÁK a rajta lévő házat, aztán már nem fizették a hitelt, átkerült a Faktorcéghez. Ők már akkor tudták, hogy a hitel "bedőlt", s minden vagyonukat, beleértve a jólmenő céget is átiratták a gyerekeik nevére. Ekkor jött a feketeleves: semmijük sincs, csak az eredetileg megvásárolt ingatlan, ráadásul vettek fel egyéb hiteleket is, melyeket arra a telekre terheltek. A kamatok, végrehajtási költség miatt lett mára kb. 16 millió forint a tartozás + amit még egyébként ráterheltek az ingatlanra. A Banki hitelkárosultak egyesülete nem tudott segíteni. Polgári peres útra még nem terelhetem a dolgot, mert még "csak" annyi van kifizetve, mint amennyit letiltottak a fizetésünkből. De az eredeti összeg kamatozik, s az eredeti ingatlant nem tudják elárverezni, úgy meg van terhelve. Az én házam egy 200 éves vályogház (szép, nagy, de akkor sem ér annyit, mint a hitel). Ja, és nem kapok rá hitelt sem. Pót ingatlan-fedezetnek elfogadták, mert az eredeti ingatlan ért annyit, hogy az én házam csak "névlegesen" került az ügybe. Öt éve húzódik a végrehajtás, s még nem találtam ügyvédet, aki elvállalta volna. Pedig csak azt kértem, először árverezzék el az eredeti adósok ingatlanát, s utána következzen csak a kezesi ház. De senki nem vállalja. Az OTP Faktoring szerint évek alatt felmehet így a tartozás akár 30 millióra is. 36 éves vagyok..... Köszönöm, hogy nem megalázó válaszokat küldtek, sajnos ezeket az utakat már bejártam - hasztalanul. Mindenkit kérek: NE SEGÍTSETEK MÉG ROKONNAK SEM, MERT AZ ANGYALARC MÖGÖTT LEHET, HOGY AZ ÖRDÖG LAKIK. ÉN MÁR MEGTAPASZTALTAM. ESÉLYEM SINCS KIFIZETNI ENNYIT. Nem keresek annyit, mint amennyi a havi kamat..... Ja, és el kell tartanom két gyereket is. Állítólag a tartozás örökölhető. Üdv. mindenkinek.
2010. márc. 30. 08:39
 8/19 anonim ***** válasza:

Rémes.

Annyit tehetsz, hogy jó sok embernek elmeséled a történeted, legalább ők tanuljanak belőle.

Tiszta szívből kívánom, és drukkolok, hogy valahogy kikecmeregj ebből!

2010. márc. 30. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Az APEH-ot rá lehet küldeni, mert ilyen már nincs, hogy ráírom a gyerekekre. És a gyerek honnan vette?
2010. márc. 30. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Asszem tartozás csak úgy örökölhető, ha van örökölt vagyon is.

de nem vagyok benne biztos.

2010. márc. 30. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!