Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Egy bank kötelezhet számlacsom...

Egy bank kötelezhet számlacsomag váltásra?

Figyelt kérdés
k&h zéró csomagról van szó. Választani már rég nem lehet, de aki nem váltott át annak lehet(ett) eddig. Úgy értem ha szerződök pl egy telefontársasággal egy csomagra ha nem váltok, akkor ők is kötve vannak hiába ajánlgatják a szerintük nekem nagyon jó csomagot ha mindig nemet mondok nem válthatnak át.

2016. febr. 2. 21:17
 1/5 anonim ***** válasza:
65%

Bármikor megszüntethetik a számlacsomagot akár banknál, akár telefontársaságnál, és akkor kénytelen vagy váltani. Ilyenkor előre értesítenek, hogy mikortól szűnik meg az adott számlatípus, illetve milyen számlacsomagra váltják át automatikusan, ha saját magad nem választasz addig a kínálatból. Pont ma kaptam egy ilyen sms-t a Vodafone-tól, illetve még szeptemberben kaptam egy levelet az Erste Banktól, amiben szintén az egyik számlám megszüntetését jelentették be (Erste Előrelátó betétszámla)

De amíg csak ajánlgatnak mást, addig szó sincs kötelező váltásról. Ha váltani kell, hivatalos levélben értesítenek majd erről.

2016. febr. 2. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Gyakorlatilag bejelentették hogy megszüntetik a számlámat ha nem váltok.
2016. febr. 2. 22:53
 3/5 anonim ***** válasza:
57%
Ha egy létező ajánlatot sem fogadsz el, akkor valóban nincs más megoldás, mint megszüntetni a számlát.
2016. febr. 3. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
57%

A bankok kénytelenek néhány számlacsomagot kivezetni "Hála" a rájuk kivetett bankadónak.

És naná, hogy nemcsak a bank, de a kisember is megérzi. Csak egy példa: a megkeresett pénzemből havi 50 ezer ft adót el kell utalnom az államnak (KATA-s vállalkozó)- nos ez nekem a tranzakciós díj miatt MINDEN HÓNAPBAN 150 ft-ot jelent, ennyit még pluszban felszámolnak érte :-( Mondhatnánk, hogy ez nem nagy pénz, de éves szinte 2 ezer ft a semmire.

2016. febr. 3. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
57%

Jaj, bocsánat, a lényeg lemaradt :-)

Azt szerettem volna kihozni belőle, hogy próbáld meg kiválasztani az ajánlott számlacsomagok közül a számodra legkedvezőbbet, ha meg nem találsz, akkor keresgélj és menj át másik bankhoz.

2016. febr. 3. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!