Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Igényelhetek CSOK-ot? (többi...

Igényelhetek CSOK-ot? (többi lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok. Hozzátok fordulok, mert a banki leírások egyszerűen már felfoghatatlanok.

Az lenne a kérdésem, hogy igényelhetek CSOK-ot, ha mondjuk nem házastársak vagyunk csak élettársak? És ha vállalom a 3 gyereket (félre ne értsetek, alapból 3-4 gyermeket szerettem volna mindig is) akkor megkapjuk a 20 milliót? Vagy ehhez kell valami más feltétel is? Mindketten büntetlen előéletűek vagyunk, TB-nk van rendszeresen. Párom dolgozik 3 éve egy huzamba egy cégnél, én sajnos nem.

Ilyenkor is igénybe lehet venni? Mik azok a követelmények amelyeknek meg kell felelnünk? Esetleg van olyan feltétel amiben ki van kötve, hogy mekkora jövedelem kell ehhez?

Előre is köszönöm a válaszokat.


2016. febr. 2. 14:59
 1/7 anonim ***** válasza:
82%

Ha még nincsenek meg a gyerekek, akkor házasnak kell lennetek ez 100%.


A 20 millió meg 10 millió támogatásból és 10 millió hitelből áll.


A házadat telek nélkül nem tudod megépíteni, telket ebbők a csokból venni nem tudsz. Ráadásul, ha meg is kapod akkor is szakaszosan folyósítják, tehát először az önerődet kell belepumpálnod, hogy elkezdjék ők is adni a pénzt. Már eleve az igénylésnél teljes költségvetési tervvel kell odaállítanod, élő szerződéssel, és az építész által elkészített tervvel (ami 300-400 ezer forint is lehet akár, kivéve, ha valami olcsót választasz, aki valószínűleg nem fogja figyelembe venni a telek tájolását, és majd sötét gyerekszobák lesznek, meg tervez 15 m2 folyosót stb.)


Némelyik bank beszámítja a támogatást az önerőbe, de van amelyik csak akkor, ha már megvannak a gyerekek, de van ahol meg úgy számítja be még meg nem születetteket, hogy azért a felvehető hitelösszegedet csökkenti annyival.


A hitelhez, meg ugyanolyan hitelképesnek kell lennetek, mint bármelyik másik hitelhez. Attól, hogy támogatják a kamatot, még biztosra kell menniük, hogy tudjátok fizetni.


Tehát, ahhoz, hogy felvehessétek a támogatást előre, össze kell házasodnotok és ahhoz, hogy felvehessétek a hitelt, egy irtózatos nagy nettó kell a pasidnak, + még külön valaki adóstársnak, mert ugye a bank azt nézi, hogy egyetlen egy fizetés van kettőtökre, a hitelre, a leendő ház fenntartására, a leendő gyerekekre.

2016. febr. 2. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Jézusom ez komoly?


A 20 milliót nem "megkapjátok", abból 10 milka hitel,amihez hitelképesnek kell lenni.Ti egyértelműen nem vagytok azok. Nincs sem megfelelő keresetetek, sem megfelelő munkaviszonyotok.


Egyébként: ha még egy gyerek sincs és 3-at beígértek házasnak kell lenni. Ha már van 1 vagy 2 gyerek, akkor élettársi kapcs. is megfelelő.

2016. febr. 2. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi a kommenteket. Igen úgy értettem, hogy hitelt kapjuk meg. Azért fogyatékos nem vagyok, hogy ne tudjam, hogy azt vissza is kell fizetni. És páromnak megfelelő munkaviszonya van, amivel hitel képes is, csak én nem. a
2016. febr. 2. 20:18
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

De nem érted, hogy nem hitelképes,ha neked munkaviszonyod sincs?

Már ha nem keres nettó 400-at minimum. Ugyanis a nettó keresetét így meg kell felezni (mivel két főre oszlik el) és annak kell hitelképesnek lennie. Ezenkívül a szerződése is számít, határozott-e vagy határozatlan.

2016. febr. 2. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

4-es én nettó 600-hoz kellett, hogy vigyek egy adóstársat, mert a házastársam nem dolgozik. És nem tíz millióról volt szó, csak háromról.


Amúgy kérdező, igen, tényleg hitelképes a párod. Párszázezer erejéig...

2016. febr. 2. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%
és felnevelni miből akarok? a munkanélkülidből?
2016. febr. 3. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Milyen munkanélküliből? Manapság már olyan sincs csak 90 napig.
2016. febr. 3. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!