Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogy oldjam meg ezt az aruhite...

Ladislaus433 kérdése:

Hogy oldjam meg ezt az aruhitel problemat?

Figyelt kérdés

Lenne egy kacifantos tortenetem 2015 juliusban aruhitelt vettem fel ahol beszedesi megbizassal egyenlitettem (volna) ki a hitelt. Augusztusban elvesztettem az allasom es nem is probaltam magyarorszagon allast keresni, aug15.en mar Londonban dolgoztam. A Magyar bankszamlamon hagytam eleg penzt hogy vonjak a hitelt de megse tettek. (Allitolag valami alairasra(megbizasi?) vartak tolem… mondjuk nem tudom miert, hisz szerzodeskoteskor mindent alairtam. ajanlottan semmifele levelet nem kaptam a Magyar cimemre.

A hitel 120k HUF 10 egyenlo reszletbe. A nagyobb problemam hogy a kesedelmi dijak mar a hitel felet erik 60kHUF.

A kerdesem hogy ezt hogy tudnam mersekelni a kesedelmi dijat?? Probalok egyezkedni a hitelintezettel de ezek akkora izek, hogy pl. Hiaba adom meg a (kulfoldi) mobil szamomat, ok kulfoldi szamot fel se hivnak, magyar mobilom nincs. Emailre nem reagalnak (2016-ban eljen!!)postai levelet meg lehet kuldenek az se a magyar cimemem landol. (a kulfoldit meg meg se adtam nekik)


A kerdesem, hogy tudom gyorsan megszuntetni ezt a hitelt?annyira felmergesitettek igy kora pentek delutan, raadasul az ugyintezok is mintha masik vilagba lennenek akkor taplok, hogy mar nincs is kedvem visszafizetni ennek a szemet bandanak.


. Milyen feltetelekkel evul el? Kulfoldon hogy tudjak behajtani? Van-e valami limit a kesedelmi dijakra? Lehet-e nagyobb mint a hitel maga?mit javasoltok?

En emailben egy bankszamlaszamot kertem toluk ahova egy osszegben at utalhatom a hitelt+tartozast es lezarhatom a szerzodest de meg erre se kepesek hogy ezt elkuldjek. Felek, ha most kifizetnem ezt a 180khuf-t evek mulva is kuldozgetnenek par ezer forintos tetelekrol szamlakat hitellezarasi jogcimen stb..

Mit javasoltok?



#c_t_l_m
2016. jan. 29. 12:53
 1/5 anonim ***** válasza:

Milyen feltetelekkel evul el?


Ha akkora madarak lennének, hogy nem értesítenek róla X évente akkor elévül. De értesíteni fognak és akkor soha nem évül el.

Kulfoldon hogy tudjak behajtani?

Úgy, hogy kiadják EU-s behajtásra. Ennek olyan díja van, hogy belegebedsz (és természetesen veled fizetettetik ki)

Van-e valami limit a kesedelmi dijakra?

Van, de bármeddig halmozódhat.

Lehet-e nagyobb mint a hitel maga?

Ha elég ideig nem fizetsz simán.


mit javasoltok?

Fizess

2016. jan. 29. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A XXI. században van egy nagyszerű találmány, a DRÓTPOSTA! Használd egészséggel.
2016. jan. 29. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
en hasznalnam a drotposta elonyeit de ha a masik fel nem reagal akkor eleg nehez...
2016. jan. 29. 13:12
 4/5 anonim ***** válasza:
ONLINE DRÓTPOSTA FELÜLET! Vagy homar.blog.hu
2016. jan. 29. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
az online drotposta feluletre is basznak valaszolni. sot ez meg ez nekem meg rosszabb is hisz nem tudom visszakeresni mint pl. egy kimeno emailt.(ha pl birosagi ugy lenne belole) raadasul itt meg opcio sincs hogy bepipaljam hogy a sajat emailcimemre kuldjem el masolatba a kerdesem...
2016. jan. 29. 13:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!