Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lakásvásárlást hogy lehet...

Lakásvásárlást hogy lehet intézni?

Figyelt kérdés

Most jár le a lakástakarék az otp-banknál(itt van a pénzünk is az értékpapírszámlán). Többen mondták, hogy lakáshitet legjobb takarékszövetkezetnél felvenni. Meg lehet azt csinálni, hogy a hitelt+csokot takaréknál igénylem és kétfelől megy a pénz? Vagy mindent egy helyen kell rendeznem. Mert az értékpapírszámláról nyílván ki tudom venni, át tudom rakni, ha egy másik helyen nyitok számlát, de gondolom a lakástakarékot nem...

Egyáltalán tényleg igaz az, hogy a takarékszövetkezetek jobb kamattal dolgoznak?



2016. jan. 27. 18:17
 1/10 anonim ***** válasza:

Ezt mégis milyen forrásból hallottad, kik azok a "többen", akik azt mondták, hogy a takarékszövetkezetek jobb kamattal dolgoznak, mint a bankok? Én inkább azt olvastam többször is, hogy jó pár takarékszövetkezetet bezártak, mert tönkrementek, veszteségesek lettek.

Írd le konkrétan, hogy mit szeretnél (mennyiért vennétek lakást, mennyi az önerő, mennyi lesz a CSOK, mennyi pénz van LTP-ben, én meg leírom Neked, hogy hol, milyen kamaton kaphatsz hitelt.

A Takszövöt ezután is meg tudod még kérdezni,így leaglább lesz összehasonlítási alapod.

2016. jan. 27. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

2 ismerősöm mondta, hogy saját tapasztalatból, utánajárásból erre jutottak.

A mi helyzetünk: 3M-nk van értékpapírszámlán+ 0,5M készpénzben. Lakástakarékot nem tudom pontosan. 2 évig 10e/hó, 2 évig 20e/hó fizettünk, februárba jár le. Csokot 2 gyerek után vennénk fel előre, 110 nm ház, tehát 1,4 M. A házat 8,9ért hírdetik. 4M-t gondoltunk felvenni, hogy az illetéket+ költségeket ki tudjuk fizetni+ maradjon valamennyink.

2016. jan. 27. 20:36
 3/10 A kérdező kommentje:
Mindketten 30 alattiak vagyunk, házasok, nekem 5 éve, férjemnek 1 éve van bejelentett munkám(az előző munkahelyén hol be volt jelentve, hol alkalmi munkásként volt, ezért hagyta ott) kb 300e forint igazolható jövedelmünk van, és semmiféle tartozásunk.
2016. jan. 27. 20:38
 4/10 anonim ***** válasza:

Ok, a hitelképesség rendben lesz, a CSOK jogosultság is, az önerő is elég lesz, az LTP-ben kb 950.000Ft lehet.


Még néhány fontos kérdés:

Kb mennyi havi részletet szeretnétek vállalni?

Mennyire fontos számotokra, hogy a havi részlet stabil legyen? (Vannak nagyon olcsó, de évente átárazódó hitelek és vannak 5-10-15-20 évre fix hitelek, de ezek valamivel drágábbak.)

Melyik bank a számlavezetőtök?

Milyen állapotú a ház?

Milyen a komfort fokozata?

2016. jan. 27. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Takarékszövetkezet előnye ez egyszerűbb ügyintézés, ugyanis nincs minden központosítva. Egyszerűen gyorsabban mennek a folyamatok. Az én lakáshitelemet a kérelem beadásától kezdődően 3 hét múlva folyósították is. Igaz nálam minden rendben volt.
2016. jan. 27. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Rövid lejáratút 10 évnél kevesebb ideig szeretnénk fizetni. 40-50e körül havonta. A ház összomfortos, energiabesorolást nem tudok, szerintem B.
2016. jan. 28. 05:49
 7/10 A kérdező kommentje:
Jah és az OTp-ben van számlám, értékpapírszámlán a félretett pénz és LTP-t is ott nyitottam.+ az ln fizetésem is oda megy(férjem kpba kapja)
2016. jan. 28. 05:51
 8/10 anonim ***** válasza:

Egy fontos kérdésre még nem válaszoltál (milyen legyen a kamatperiódus?), de ettől függetlenül mutatok pár variációt.

OTP-ben az 1 éves kamatperiódusú OTK (Otthonteremtési kamattámogatott Kölcsön) kamata jelenleg 3,81%. Mivel a támogatásos időszak 5 évig tart, ha a kamat elkezdene emelkedni, ennél a hiteltípusnál ez mérsékelten érvényesül.

Az első variációnál a hitel futamideje 7 év. Belekombináltam 2 db 20.000Ft-os, 45 hónapos Lakástakarékpénztári megtakarítást, mert a 30% állami támogatás jelentősen csökkenti az összköltséget. A havi részlet 53.176 Ft 45 hónapig, de a 4. évtől lecsökken 48.260Ft-ra. Az összköltség 4,170M Ft.

Ha ez így havonta túl sok, akkor az alábbi variáció is megoldás lehet: A hitelbe csak egy 20 és egy 10.000Ft-os LTP-t kombináltam, ekkor a havi részlet 43,176. A hitelt fel lehet venni 8 évre, ekkor az LTP-k betörlesztése után a havi részlet 50.192Ft-ra módosul, de lehet egy olyan trükköt is alkalmazni, hogy a hitelt hosszú futamidővel indítod, pl 300h. Az LTP-k betörlesztése után újra indítasz egy 20.000Ft-os és egy 12.000Ft-os LTP-t, ekkor a havi részlet az LTP-kel együtt csak 45.226 Ft lesz és a hitel ugyanúgy elfogy a 8. év végén. Az összköltség itt a legjobb, csak 4,1M Ft, mert a 4 db Lakáskasszára kapott állami támogatás szinte teljes egészében kompenzálja a hitel kamatát.

Ezen kívül is tudok kedvező variációkat mutatni, de csak mail címre, mert oda konkrét ajánlatokat is tudnék küldeni.

Jó lehetne még pl a K&H is, ott most 5 éves fix hitelt kaphattok 4,21-4,41%-os kamaton és ott is kihasználható a Lakástakarék 30%-os támogatása.

2016. jan. 29. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm utolsó válaszoló! Hogy mik vannak... Már csak két kérdés: ezeket a lahetőségeket a bankban is elmondják? Másrészt, ha előtörlesztünk LTP-val(vagy nagyobb összeg befizetésével), az nem kerül plusz pénzbe? Nyilván az azért más, de a családban járt úgy vki, hogy az autó hiteléből még két év volt, és egyösszegben ki akarta fizetni a lejárat előtt, de így szerződésmódosítás történt volna, ami 100e Forint...

A kérdésedre a választ nem tudom, mert jelenleg úgy 80e forintunk van havonta, amit erre tudunk szánni, gyanítom, ha gyerekünk lesz és ráadásul a fizetésem ugrik, akkor talán ennyit igen, de ennél többet semmiképp sem tudunk majd.

2016. jan. 30. 08:24
 10/10 anonim ***** válasza:

A bankban egészen biztos, hogy nem fogják Nektek ezeket a lehetőségeket megmutatni. Ennek több oka van. Egyrészt a banknak nem érdeke, hogy a legkedvezőbb megoldásokat is megmutassa, másrészt egy banki alkalmazott a számára legegyszerűbb megoldásokat szokta ajánlani, nem fárassza magát ilyen számításokkal:). Nekem viszont ez a munkám, már több, mint 10 éve segítek a lakáshiteleseknek megtalálni a legjobb megoldásokat.

Az OTP-s lakástakarékból az OTP-s hitelbe történő betörlesztés díjmentes, ez benne van a terméktájékoztatóban. A K&H-s ajánlatnál is díjmentes lehet a betörlesztés, de ehhez már kell egy olyan banki partner, mint pl én. A mi ügyfeleink korlátlan díjmentes elő- és végtörlesztésre jogosultak az 5. évtől.


Ha Ti havi 80E Ft-ot tudnátok rászánni erre a hitelre, akkor a 4M Ft hitel kifizethető 4 év alatt és bármilyen hihetetlen, meg lehet oldani úgy, hogy az összköltség kb 200E Ft-tal kevesebb lesz, mint a felvett hitel. Ehhez a trükkhöz már 3 db Lakástakarék szerződés kell.

2016. jan. 30. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!